Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Potravinová sbírka havlíčkobrodské charity pro matky s dětmi z azylových domovů

/
/
/
1067 ZobrazeníSoučasná situace ohledně koronaviru se dotýká také azylových domovů při Oblastní charitě Havlíčkův Brod. Uzavření školních jídelen znamená pro matky s dětmi problém v podobě výpadku teplých obědů. Prostředky na nákup potravin matkám chybí, zásoby jsou nedostatečné. Nejvíce pomohou základní trvanlivé potraviny, jako konzervy, rýže nebo mléko. Pomoci mohou i restaurace.

„Maminky nemají dostatek prostředků na nákup potravin, ze kterých by uvařily alespoň jedno teplé jídlo denně. Rozhodli jsme se tedy obrátit na veřejnost s prosbou o pomoc,“ popisuje situaci vedoucí charitních domovů Adéla Bělunková s tím, že zapojit se mohou i restaurace. „Vítáme také pomoc stravovacích zařízení v podobě darování obědů nebo jejich poskytnutí za sníženou cenu,“ dodává Adéla Bělunková. Charitní domov pro matky s dětmi v Havlíčkově Brodě a Charitní domov v Humpolci navíc trápí nejistá situace ohledně vývoje dalších nařízení vlády. „Pro klienty vybraných sociálních služeb platí nově zákaz vycházení. Opatření se nás zatím netýká, ale pokud by vláda v následujících dnech rozhodla o rozšíření zákazu i na naše služby, byl by to z hlediska potravinových zásob velký problém. I to je důvod, proč nyní žádáme veřejnost o pomoc,“ upřesňuje Adéla Bělunková.

Sběrná místa v podobě krabic jsou k dispozici denně od 7.00 do 19.30. „S ohledem na situaci týkající se koronaviru chceme chránit naše zaměstnance i dárce, proto k předání potravin bude docházet bezkontaktně. Lidé jednoduše nechají potraviny na sběrných místech v připravených krabicích,“ vysvětluje Adéla Bělunková.

Seznam potravin
Rajský protlak
Těstoviny
Džem
Rajčata v konzervě
Rýže
Olej
Zelenina v konzervě
Čaj
Mouka
Hovězí, vepřové ve vlastní šťávě
Sirup
Krupice
Hotové jídlo v konzervě
Trvanlivé mléko
Brambory

Sběrná místa
Havlíčkův Brod
: ulice B. Němcové 188, vchod do Charitního domova pro matky s dětmi.

Humpolec: ulice Školní 730, vchod do Astry – denního centra pro seniory.
V případě dotazů či zájmu o spolupráci kontaktujte vedoucí charitních domovů Adélu Bělunkovou na tel.: 777 736 062 nebo e-mailu: domov@charitahb.cz.

  • Facebook
  • Twitter