Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pondělní loupežné přepadení v Jemnici policisté vyřešili

/
/
/
939 ZobrazeníV pondělí 2. září byl ve večerních hodinách v ulici Na Podolí v Jemnici přepaden muž a pachatel, s nímž se vzdáleně znal, mu odcizil peněženku. Ještě ten den policisté podezřelého zadrželi a skončil v policejní cele.

„Policisté důvodně podezřelého ze spáchání násilného trestného činu nalezli v obci na Jindřichohradecku, kde v současné době pobývá. Peněženku, které se při loupeži zmocnil, vydal. Policisté muže zadrželi a odvezli ho na oddělení policie, kde byl umístěn do policejní cely. Peněženku si po provedení nezbytných úkonů převzal zpět její majitel,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Policisté na základě shromážděných důkazů zahájili trestní stíhání zadrženého muže. „Třicetiletý muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ řekla Miluše Vostalová, zástupkyně vedoucího oddělení obecné kriminality. Obviněný muž byl již v milosti soudně trestán.

Třicetiletý muž je obviněn z toho, že se v Jemnici dopustil loupežného přepadení. „Přijel vozidlem do města, kde po čtvrté hodině odpoledne náhodou potkal na ulici Na Podolí muže, se kterým měl v minulosti spor. Požadoval po něm vydání finanční hotovosti, čemuž muž odporoval. Útočník poté muže fyzicky napadl s cílem získat jeho peníze, z tašky mu vzal peněženku a z místa odjel. Napadený muž utrpěl drobná zranění, zejména hematomy. Po loupeži odešel nejprve domu, ve večerních hodinách poté oznámil případ policii. V peněžence měl kromě finanční hotovosti ještě osobní doklad, platební kartu a další věci,“ dodala Jana Kroutilová.
Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za spáchanou trestnou činnosti lze uložit trest odnětí svobody až na deset let,“ zakončila Miluše Vostalová.

  • Facebook
  • Twitter