Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pomněnkový den připomene ztracené děti

/
/
/
681 ZobrazeníV úterý 25. května si veřejnost připomíná Pomněnkový den, mezinárodní den pohřešovaných dětí, kdy si nejen rodiče připomínají děti, které beze stopy zmizely. Ve světě si jej připomínají od roku 1983, kdy jej jako vzpomínkový označil americký prezident Ronald Reagan, impulsem byl 25. květen 1979, kdy se v americkém New Yorku ztratil při cestě do školy šestiletý chlapec. Jeho rodiče už chlapce nikdy neviděli…

„Policisté na Vysočině vyhlásili za posledních pět let celkem 2148 pátrání po pohřešovaných dětech, jednalo se o 1786 dětí, kterým byla nařízena ústavní výchova, a tyto děti uprchly ze školských zařízení určených k jejich výkonu nebo se jednalo o žadatele o udělení azylu, kteří opustí v průběhu řízení azylové zařízení.
Z celkového počtu pak bylo pátráno po 489 dětech mladších patnácti let. Aktuálně krajští policisté vyhlásili pátrání po 35 pohřešovaných dětech. Ve všech případech se jedná o děti s nařízenou ústavní výchovou. Většinu pohřešovaných dětí se podařilo nalézt a byly v pořádku.
Důvody jejich zmizení byly různé – nejčastěji se jednalo o útěky z domova, kdy se děti snažily řešit nějaké své problémy, s nimiž si nevěděly rady. Většina pátrání skončila šťastně a rodiče se se svými dětmi shledali. Jeden smutný a tragický případ kriminalistům ale dlouho z paměti nevymizí. Jedná se o případ z roku 2013, kdy byla pohřešována šestnáctiletá Petra z Jihlavska. Tato dívka byla nalezena mrtvá. Za její brutální vraždu byli pravomocně odsouzení tři pachatelé,“ uvedl policejní mluvčí David Linhart.

  • Facebook
  • Twitter