Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté zachránili život školákovi, krajský policejní ředitel je ocenil

/
/
/
692 ZobrazeníSkleněnou plaketou Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina ocenil v úterý 30. října dvojici policistů z obvodního oddělení Třebíč – podpraporčíka Filipa Treteru a praporčíka Miroslava Špačka – ředitel Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina Miloš Trojánek.

Společně s vedoucím územního odboru Třebíč Petrem Tomáškem jim poděkoval za projevení osobní statečnosti a duchapřítomnosti při záchraně života nezletilého chlapce.

„Policejní hlídka obvodního oddělení z Třebíče ve složení Filip Tretera a Miroslav Špaček byla ve druhé polovině října ve večerních hodinách vyslána do obce na Třebíčsku k prověření případu podezření z protiprávního jednání. Když policisté na místě prováděli šetření k oznámené věci, přijali cestou operačního důstojníka urgentní informaci, že ve stejné obci, jen o několik desítek metrů vedle, v rodinném domku se ve vážném stavu nachází nezletilý chlapec, který se doma pokusil spáchat sebevraždu,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině. Ocenění policisté ani na okamžik nezaváhali a začali s jeho záchrannou.

„Když jsme přiběhli dovnitř, chlapec ležel v koupelně a rychle ztrácel vědomí, v podstatě už nebyl při vědomí a velice silně krvácel z obou rukou. Rychle mi blesklo hlavou, kde rychle najít co možná nejvhodnější materiál, který bychom použili jako účinné škrtidlo. Nakonec jsme použili pásek od županu,“ uvedl jeden z dvojice zachránců. Oba policisté prováděli resuscitaci mladíka až do příjezdu zdravotnické záchranné služby. Zasahující lékař v souvislosti s tímto výjezdem poté uvedl, že první pomoc, kterou policisté chlapci poskytli, byla pro záchranu jeho života zcela zásadní a rozhodující.

Profesionální chování a duchapřítomnost obou policistů při záchraně života školáka vysoce vyzdvihl krajský policejní ředitel, který uvedl, že oba policisté jsou v jeho očích opravdoví hrdinové. „Dokázali jste se v daný okamžik správně rozhodnout a neváhali jste pomoci. Chlapec díky vám dvěma dostal druhou šanci,“ doplnil Miloš Trojánek s tím, že podobné hrdinské činy policistů dělají dobré jméno nejen krajskému ředitelství, ale celému policejnímu sboru.

Filip Tretera slouží u Policie České republiky deset let a jeho kolega Miroslav Špaček nastoupil do služebného poměru v únoru roku 2013. Oba slouží na obvodním oddělení Třebíč.

  • Facebook
  • Twitter