Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

U Mladých Bříšť u Humpolce vysadí novou alej ovocných stromů

/
/
/
838 ZobrazeníPodél polní cesty nedaleko Mladých Bříšť u Humpolce vznikne nová alej ovocných stromů nejen jako příspěvek k oslavám sto let republiky, ale především na podporu rozmanitosti krajiny.

„V poslední době se často hovoří o tom, že krajina potřebuje nové aleje a remízky a tak jsme se rozhodli také přispět,“ vysvětluje Pavel Koubek ze sdružení Zelené srdce. Sázet se budou jabloně, hrušně a švestky, které v budoucnu poskytnou potravu pro včely, volně žijící živočichy a samozřejmě také pro poutníky, kteří budou procházet po turisticky značené cestě kolem.
Pomoci se sázením mohou zájemci v sobotu 3. listopadu od 9.00 u polní cesty se zelenou značkou směřující z Mladých Bříšť  do Kletečné.  Výsadby stromů podporuje v rámci programu ThinkGreen Service společnost General Logistics Systems Czech Republic, s. r. o., ve spolupráci se Sdružením Krajina.

  • Facebook
  • Twitter