Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté ve Velkém Meziříčí v nejmodernějším obvodním na Vysočině

/
/
/
584 ZobrazeníPolicisté ve Velkém Meziříčí mohou od úterý 1. března využívat novou moderní budovu obvodního oddělení, jde o nejmodernější zázemí určené pro policisty na Vysočině.

Původní objekt v Zámecké ulici dlouhodobě nevyhovoval potřebám policie, kromě jiného zejména z kapacitních důvodů. Na obvodním oddělení Velké Meziříčí, pod které patří policejní stanice Velká Bíteš, je v současné době plánovaných 43 systemizovaných služebních míst a jedno místo občanského pracovníka, z toho 33 policistů ve Velkém Meziříčí a deset ve Velké Bíteši. „Aktuálně je jich obsazeno 40, což znamená, že ve Velkém Meziříčí chybí jeden policista a ve Velké Bíteši nejsou obsazené dvě policejní tabulky. Obvodní oddělení Velké Meziříčí patří mezi obvodní oddělení, kde se předpokládá ještě v letošním roce zřízení prvosledových hlídek. V rámci územního odboru Žďár nad Sázavou tyto speciálně vycvičené policejní hlídky budou dislokovány kromě Žďáru nad Sázavou, kde již fungují, ještě ve Velkém Meziříčí a Bystřici nad Pernštejnem,“ uvedla Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Výstavba nového objektu odstartovala symbolickým poklepáním základního kamene 10. prosince 2019 a zhotovitel stavby – velkomeziříčská stavební společnost GREMIS – ji krajskému ředitelství policie předal koncem prosince loňského roku, aby 11. ledna 2022 mohla proběhnout její kolaudace. Stavební firma tak stavbu předala s několikaměsíčním předstihem oproti původním plánům.

Stavební práce se realizovaly na pozemku, který se nachází v blízkosti centra města za řekou Balinkou. Celkové předpokládané náklady na vybudování nového obvodního oddělení byly původně plánovány v částce 60 milionů korun. Pozemek pro výstavbu na ulici Třebíčská darovalo Krajskému ředitelství policie kraje Vysočina Město Velké Meziříčí, které místo stavby i připravilo z hlediska vybudování inženýrských sítí. Stavba si nakonec vyžádala celkové investiční náklady ve výši téměř 62 300 000 korun. Návrh budovy, umístěné ve svahu, zpracovala brněnská projekční kancelář, v jejímž čele stojí architekt Libor Žák.

Interiér objektu

Projektantovi se podařilo vytvořit projekt, který poté zhotovitel vysoce kvalitně realizoval a vznikl tak unikátní, zajímavý a především moderní objekt určený policistům obvodního oddělení, který přesně odpovídá potřebám moderního policejního sboru. „Velikost obvodního oddělení byla vyhodnocena pro možné řešení dispozice bez oddělení dveřmi v jednotlivých podlažích. Požárně bezpečnostní řešení tohoto typu budovy umožnilo vytvořit z hlavních prostor pouze jeden požární úsek pro všechna tři podlaží. Tím se stala dispozice záměrně otevřenou a přehlednou, bez předělů požárně dělícími příčkami a dveřmi. Jedná se zde o nadčasové typologické řešení policejní budovy malé až střední velikosti,“ doplňuje koncept Libor Žák.  

Nová budova má tři nadzemní podlaží, která jsou provozně odlišná. Prostřední vstupní podlaží využívá bezbariérového vstupu pro veřejnost. V něm se nachází i centrální pracoviště celé budovy – pracoviště nepřetržité dozorčí služby s nezbytnými navazujícími místnostmi. Vstup pro veřejnost bude otevřenou zónou vůči veřejnosti a je řešený bezbariérově, přátelsky a je doplněný také sociálním zařízením. Druhé nadzemní podlaží je nástavbou nad operativním nepřetržitým provozem dvou spodních podlaží. Jsou zde umístěny převážně kancelářské plochy a vedení obvodního oddělení. Podzemní podlaží bude nezbytným zázemím pro službu konající policisty. Jsou zde vybudovány garáže, šatny, cely a technické zázemí. Ve všech podlažích je dominantním prostorem hala se schodištěm v centrální poloze uvnitř dispozice.

Náklady a technické údaje stavby

Celkové investiční náklady: 62 288 885 korun

Z toho konstrukční část: 26 762 000 korun

Technická a technologická část: 9 642 000 korun

Ostatní náklady (sítě, terénní úpravy, opěrné zdi): 12 219 000 korun

Administrativní a provozní budova

zastavěná plocha:  442 m²

podlahová plocha:  1 073 m²

obestavěný prostor:  5 330 m³

  • Facebook
  • Twitter