Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté v neděli zadrželi na Vysočině řidiče pod vlivem drog a alkoholu

/
/
/
580 ZobrazeníV neděli 24. června zastavili policisté před devátou hodinou dopoledne v Jihlavě Toyotu Yaris, která jela po Brněnské ulici. Během nedělního dopoledne pak odhalili v Hartvíkovicích na Třebíčsku čtyři řidiče, kteří byli pod vlivem alkoholu. 


U osmnáctileté řidičky v Jihlavě ukázal test na zjištění ovlivnění návykovou látkou amfetamin. „Dechová zkouška u ní byla negativní. Žena se podrobila lékařskému vyšetření, při kterém jí byl odebrán biologický materiál. Policisté řidičce zadrželi řidičský průkaz a zakázali jí další jízdu. Žena je podezřelá ze spáchání přestupku na úseku dopravy,“ popsala první případ policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Pod vlivem drog za daleko horších okolností řídil auto také šestadvacetiletý muž. „Minulý týden jel před devátou hodinou dopoledne s vozidlem Škoda Felicia v Jihlavě ve směru z ulice Dlouhá Stezka na Kosovskou ulici. Na křižovatce nerespektoval značku Stůj, dej přednost v jízdě! Řidiče podezřelého z přestupku zastavovali policisté, jejich pokynů ale muž neuposlechl a v jízdě pokračoval. Následně zastavil a dal se na útěk. Policisté muže dostihli a zajistili ho. Jednalo se o řidiče, který měl platnou blokaci řidičského oprávnění. Policisté provedli u muže test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivním výsledkem na marihuanu, amfetamin a kokain. Dechová zkouška u něho byla negativní. Při kontrole vozidla policisté zjistili, že nemá platnou technickou prohlídku. Muž se podrobil lékařskému vyšetření, při kterém mu byl odebrán biologický materiál. Muž je podezřelý ze spáchání několika dopravních přestupků, policisté případ dále šetří,“ doplnila další podobný případ tisková mluvčí.

Během nedělního dopoledne v Hartvíkovicích byli pod vlivem alkoholu čtyři řidiči. „U jednoho z nich přesáhla hodnota jedno promile, u zbývajících tří byla hodnota nižší. Všichni čtyři řidiči přišli o řidičské průkazy a v další jízdě jich nesměli pokračovat. Jeden z nich je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, zbývající případy policisté šetří jako podezření ze spáchání přestupku na úseku dopravy.
Přes jedno promile alkoholu policisté naměřili při dechové zkoušce osmatřicetiletému řidiči vozu Seat Cordoba, který jel po silnici směrem do centra Hartvíkovic. O něco méně alkoholu v dechu měl jiný osmatřicetiletý muž, který řídil Fordu Galaxy, jemu policisté naměřili hodnotu 0,88 promile. Přes 0,8 promile alkoholu v dechu měl také dvaatřicetiletý řidič z Brněnska jedoucí s vozem VW Passat ve směru od kempu. Čtvrtým řidičem byl dvaadvacetiletý muž z Brněnska, kterého policisté zastavili s automobilem Škoda Fabia. Tento řidič měl 0,14 promile alkoholu v dechu,“ dodala Jana Kroutilová.

  • Facebook
  • Twitter