Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté v Jihlavě hledají svědky pondělního napadení v Tyršově ulici

/
/
/
507 ZobrazeníJihlavští kriminalisté se obracejí na svědky napadení, ke kterému došlo v pondělí 18. ledna v Tyršově ulici v Jihlavě. Muž ohrožoval svoji známou nožem. Přivolaní policisté ho zadrželi a vzhledem k jeho opilosti skončil na záchytce a je obviněný ze spáchání zvlášť závažného zločinu.

K případu došlo u zastávky městské hromadné dopravy u divadla a areálu zimního stadionu v Tyršově ulici. „Krátce po deváté hodině dopoledne přijali policisté na tísňové lince oznámení, že se po ulici pohybuje agresivní muž. Ohrožoval ženu a měl mít u sebe viditelně nůž. Na místo ihned vyjely dostupné policejní hlídky. Na základě získaného popisu a směru, kterým odcházel, policisté podezřelého muže v lokalitě rychle vypátrali. Byl značně opilý a měl u sebe nůž, který policisté zajistili. Dále zjistili, že se jedná o čtyřiačtyřicetiletého muže z Jihlavska. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu přes dvě promile alkoholu. Podezřelého muže policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici a po vystřízlivění směřoval do policejní cely. Žena při napadení neutrpěla zranění,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Prověřování případu převzali jihlavští kriminalisté a policejní komisař zahájil trestní stíhání čtyřiačtyřicetiletého muže. „Byl obviněný ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže,“ uvedl Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality. Obviněný muž byl podle informací policistů v minulosti už soudně trestán. „Čtyřiačtyřicetiletý muž je obviněn z toho, že v prostoru ulice napadl slovně ženu, se kterou se znal. Ohrožoval ji nožem a dožadoval se jejího mobilního telefonu. Ženu následně pustil, ale při její snaze z místa odejít, ženu nadále sledoval, a to až do příjezdu přivolaných policistů. Obviněný muž je stíhán na svobodě. Za spáchaný trestný čin lze uložit trest odnětí svobody až na deset let,“ dodal vedoucí jihlavských kriminalistů.

„Žádáme, aby se přihlásili svědci, kteří konflikt viděli a mohli by poskytnout informace o samotném průběhu napadení, nebo situaci, která mu předcházela. Svědci, kteří tento týden v pondělí viděli kolem deváté hodiny dopoledne v Tyršově ulici muže napadajícího ženu, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158,“ uzavřela tisková mluvčí.

  • Facebook
  • Twitter