Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté se zaměřili na dopravce dřevní kulatiny

/
/
/
419 ZobrazeníPolicisté z Vysočiny kontrolovali v pátek 20. května nákladní auta, která převážejí dřevní hmotu. Jejich řidiči jezdí velice často přetíženi a při kontrolách policisté zjišťují i další přestupky. V pátek zastavovali jízdní soupravy na silnici I/38 na okraji Horek na Třebíčsku.

„Při akci kontrolovali řidiče jízdní soupravy, který se odmítnul podrobit nízko rychlostnímu vážení. Řidič na místě zaplatit pokutu v příkazním řízení ve výši 100 000 korun, policisté mu zakázali další jízdu a náklad musel přeložit.

Souprava řidiče, který musel zaplatit stotisícovou pokutu, foto: Policie ČR

Další řidič se sice podrobil kontrolnímu vážení, ale policisté zjistili, že je přetížený, měl naloženo 63 tun. Řidič dostal na místě pokutu v příkazním řízení ve výši 15 000 korun a protiprávní jednání dopravce policisté oznámí do správního řízení. (úvodní foto),“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině. Podle jejích slov budou podobné kontroly na Vysočině pokračovat i v dalším období v rámci běžného výkonu služby policistů nebo při mimořádných dopravně bezpečnostních akcích.

  • Facebook
  • Twitter