Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté se připravují na start prázdnin, dojde také k uzavření sjezdu z D1 na exitu 112 od Prahy i Brna směr Jihlava

/
/
/
1463 ZobrazeníPolicisté na Vysočině se od čtvrtka 30. června zaměří důkladněji na kontrolu silničního provozu. Dopravně bezpečnostní akce s různým zaměřením pak budou postupně pokračovat také po celé letní prázdniny.

„Období konce června a poté začátek letních prázdnin s sebou každoročně přináší z pohledu bezpečnosti a plynulosti silničního provozu celou řadu specifik. Proto dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu se zaměřením na všechny skupiny účastníků bude jednou z hlavních priorit policie v našem kraji nejen na samotném začátku prázdnin, ale bude trvat pro celé dva prázdninové měsíce,“ uvedl David Jirák, vedoucí odboru služby dopravní policie na Vysočině.

Na mnoha místech se řidiči během začátku prázdnin nevyhnou delšímu čekání v kolonách. „Proto je důležité, aby se při jízdě chovali ohleduplně a dodržovali dopravní značení. Za velice problematické místo můžeme považovat o letošních prázdninách dálniční přivaděč – silnici I/38 od sjezdu z dálnice D1 – exit 112 směrem na Jihlavu, kde bude až do podzimních měsíců – do 15. října – provoz veden v obou směrech pouze v jednom jízdním pásu,“ připomíná Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Od 5. července dojde k omezení na dálničním přivaděči k Jihlavě. „Až do 15. října se bude k obousměrnému provozu po přivaděči využívat pouze levý jízdní pás vedoucí od Jihlavy směrem na Havlíčkův Brod a provoz bude vedený v režimu 1 + 1 jízdní pruh pro každý směr jízdy. Kromě snížení nejnižší povolené rychlosti vzniknou komplikace také na sjezdových a nájezdových větvích na exitu 112 ve směru D1 – Jihlava. Zcela uzavřena bude v tomto místě sjezdová větev z D1 od Prahy směr Jihlava a sjezdová větev od Brna směr Jihlava. Uzavřena bude také nájezdová větev od Havlíčkova Brodu na D1 směr Brno. Další omezení se bude týkat Pávova – sjezd ve směru od D1 i nájezd směr Jihlava budou uzavřeny. Stejně tak bude uzavřen sjezd ve směru od D1 a nájezd směr Jihlava na Pávově – průmyslové zóně. Uzavřený bude sjezd ve směru od D1 i nájezd směr Jihlava na Bedřichově na Smrčenskou ulici. Uzavřený bude také sjezd ve směru od D1 – Jihlava centrum – na ulici Romana Havelky v Jihlavě,“ dodává Dana Čírtková.

Dopravní značení bude řidiče na tuto situaci včas upozorňovat. „Na dálnici D1, kde ve směru od Prahy mohou využívat sjezd na 104. kilometru Větrný Jeníkov a poté pokračovat směrem do Jihlavy po silnicích nižších tříd. Ve směru od Brna bude vyznačena doporučená trasa pro sjezd z dálnice na 119. kilometru ve Velkém Beranově a poté vozidla pojednou do Jihlavy po silnicích nižších tříd. Tato situace s sebou může přinést možné komplikace a musíme počítat s tím, že mnohem silnější provoz bude na silnicích při průjezdu městem Jihlava. Proto na bezpečnost a plynulost provozu budou dohlížet především dopravní policisté. Apelujeme proto na všechny řidiče, aby respektovali vyznačené objízdné trasy a dbali pokynů policistů,“ uzavírá tisková mluvčí.

Úvodní ilustrační foto: archiv Vysočina-news.cz

  • Facebook
  • Twitter