Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté rychle objasnili loupežné přepadení obchodu v Hrotovicích

/
/
/
1009 ZobrazeníPolicisté z Třebíče velmi rychle objasnili loupežné přepadení prodejny, ke kterému došlo tento týden v Hrotovicích na Třebíčsku. S nožem v ruce si pachatel vynutil vydání zboží, z místa poté utekl.

„Případ pro policisty začal ve středu 4. listopadu, když přijali po šesté hodině večer oznámení o přepadení obchodu v Hrotovicích. Pachatel tam přistoupil k prodejci a s nožem v ruce požadoval vydání peněz a zboží. Své jednání umocňoval ještě výhružkami a pohyby nožem. Pachateli se podařilo získat cigarety a alkohol, vše v hodnotě necelých 300 korun, poté z místa utekl,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že na místo vyjeli okamžitě k prodejně hrotovičtí policisté. Ke zranění osob při loupeži nedošlo. Po nebezpečném muži začaly ihned ve městě pátrat policejní hlídky, včetně policejního psovoda.
„V krátké době nalezl podezřelého muže odpovídajícího popisu pachatele policejní psovod se služebním psem. Nacházel se v lokalitě autobusového nádraží a měl u sebe odcizené zboží i zbraň, kterou při loupeži použil. Nůž policisté zajistili. Podezřelý muž byl značně opilý, při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu přes tři promile alkoholu. Opilého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici a po vystřízlivění putoval do policejní cely,“ dodala tisková mluvčí.

Policejní komisař zahájil trestní stíhání zadrženého muže. „Sedmatřicetiletý muž z Třebíčska byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže,“ doplnil Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality. Obviněný muž byl už v minulosti za stejný trestný čin soudně trestán.
Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl vzat do vazby a poté policisté obviněného muže eskortovali do věznice.

  • Facebook
  • Twitter