Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jak vybrat tu nejlepší myčku nádobí do domácnosti?

/
/
/
1190 ZobrazeníPořizujete si na Vysočině novou kuchyňskou linku? V tom případě jistě uvažujete o obměně kuchyňských spotřebičů. V dnešní době je naprosto nezbytným spotřebičem ve většině moderních domácností myčka nádobí.

Dokáže nám uspořit opravdu mnoho času a také šetří naše ruce. V době, kdy neustále někam spěcháme a čas jsou peníze, jsou služby takového spotřebiče nedocenitelné. Jak ale takový spotřebič vybrat, abychom s ním byli spokojeni? Na to si zkusíme odpovědět na následujících řádcích.

Druhy myček nádobí

Než se budete rozhodovat o tom, který spotřebič vlastně pořídit, měli byste si říci, kde jej budete chtít umístit. A hlavně také, jakým způsobem. Velmi vám v tomto ohledu může pomoci některá z nezávislých recenzí těchto spotřebičů, které najdete na internetu. V testech tak najdete myčky, které patří mezi nejoblíbenější na trhu. V zásadě si dnes můžete na trhu vybírat mezi spotřebiči, které jsou:

  • Volně stojící
  • Vestavné

Samostatně stojící myčka

Pokud se jedná o volně stojící myčku nádobí, tak ta je samostatným spotřebičem, který postavíte zkrátka tam, kde na něj máte místo. Jediné, co potřebujete, je mít zde umístěn přívod vody a odpad. U těchto přístrojů je velmi snadná instalace, protože si je zprovozníte doma bez problému sami. Nemusíte nijak řešit dvířka, pouze v případě, že plánujete umístit myčku pod kuchyňskou desku, lze zvolit variantu, která má horní desku odnímatelnou.

Výhodou těchto spotřebičů je také skutečnost, že není problém je nahradit jiným spotřebičem, pokud se rozhodnete myčku vyměnit, ať už z důvodu zastarání spotřebiče nebo třeba poruchy. Volné jsou samostatně stojící myčky také do starších kuchyní, kde je kuchyňská linka řešena několika menšími segmenty. Například můžete vyjmout některou ze skříněk a nahradit ji právě myčkou.

Myčka jako součást kuchyňské linky

Naopak řešení vestavné myčky je řešením pro moderní kuchyně, které tak volí stále více zákazníků, kteří si zařizují novou kuchyň. Trend vestavných spotřebičů je zkrátka jednoznačný. Velkou výhodou tohoto řešení je skutečnost, že myčka nijak nekazí design vaší kuchyňské linky, protože dokud ji neotevřete, tak ani nepoznáte, že v kuchyňské lince je nějaká myčka umístěna. Vestavný spotřebič je totiž holý, neobsahuje čelní stranu dvířek a je potřeba tato dvířka instalovat při instalaci kuchyně. Musíte tedy nechat vyrobit čelo dvířek pro vaši myčku, které samozřejmě volíme v souladu s designem kuchyně.

Instalaci vestavné myčky nádobí tak zpravidla řeší až firma, která vám bude montovat vaši kuchyň. Myčku jsi tak nenainstalujete pravděpodobně sami, ale o to větší radost budete mít s jednotného designu, který vám pořízení takové myčky poskytne. Kromě toho, vestavné modely díky zabudování do kuchyňské linky a pod pracovní desku, jsou obecně o něco tišší, než modely volně stojící.

Co dále zohlednit při výběru myčky?

Není to ale samozřejmě pouze o provedení spotřebičů jako takových, ale je důležité všímat si také parametrů, které vám pomohou s výběrem toho vhodného spotřebiče. Také díky tomu vyberete spotřebič, který bude přesně odpovídat vašim požadavkům. Mezi důležité vlastnosti při výběru myčky patří:

  • Energetická třída
  • Spotřeba energie
  • Spotřeba vody
  • Hluk
  • Kapacita
  • Nabídka mycích programů

Mnoho z těchto údajů, včetně energetické třídy, najdete na energetickém štítku spotřebiče. Kapacitu myčky a mycí programy volte dle vašich nároků. Například úzké myčky 45 cm jsou vhodné spíše pro jednotlivce. Myčka rozměru 60 cm pak vyhoví i rodinám.

Kde nakoupit výhodně?

Při nákupu spotřebiče také můžete výrazně ušetřit. Zejména, pokud využijete nákupu ve slevách. Slevy na myčky nabízí třeba Alza, ale také celá řada dalších obchodů. Velmi oblíbené jsou v dnešní době nákupy pomocí kupónů, díky kterým můžete na spotřebiči ušetřit až několik desítek procent.

  • Facebook
  • Twitter