Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté na Vysočině znovu zadrželi opilé řidiče i cyklistu

/
/
/
717 ZobrazeníOpilý řidič a cyklista havarovali v sobotu 31. srpna na silnicích Vysočiny, řidiče pod vlivem alkoholu zaznamenali policisté už v pátek 30. srpna na Pelhřimovsku a Třebíčsku.

V sobotu 31. srpna odpoledne kolem čtrnácté hodiny se stala v Okrouhlici dopravní nehoda, řidič nasedl do zaparkovaného dodávkového vozu Renault před domem v Okrouhlici a začal couvat. Vlivem silné opilosti neodhadl boční vzdálenost od vpravo zaparkovaného vozu Citroen a pravým předním rohem do něho narazil.
„Při nehodě vznikla hmotná škoda na obou vozech v celkové výši 40 000 korun. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. U řidiče policisté zjistili dechovou zkouškou 4,27 promile alkoholu v dechu. Následná dechová zkouška ukázala 4,91 promile alkoholu v dechu, třetí dechová zkouška pak 3,77 promile alkoholu v dechu. Policisté muže vyzvali, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve, s čímž řidič souhlasil a vyšetření se dobrovolně podrobil v nemocnici v Havlíčkově Brodě. Řidič má navíc platnou blokaci řidičského oprávnění. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení a šestačtyřicetiletý muž pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ popsala první případ Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Druhá havárie se stala v sobotu krátce po čtvrté hodině na přímém úseku silnice mezi Chotěboří a Libicí nad Doubravou. „Sedmadvacetiletý cyklista na jízdním kole Superior jel ve směru od Chotěboře na Libici nad Doubravou, v místě přímého úseku přejel do protisměru. Podle jeho vyjádření mu do jízdní dráhy vběhla lesní zvěř, které se lekl a následně havaroval.
U cyklisty policisté dechovou zkouškou odhalili 1,97 promile alkoholu v dechu, následně 1,81 promile alkoholu v dechu.
Při dopravní nehodě se lehce zranil cyklista, kterého zdravotníci převezli do nemocnice v Havlíčkově Brodě. Věc dopravní nehody zadokumentovali policisté z dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod,“ dodala tisková mluvčí.

Už v pátek 30. srpna zastavili v Markvarci na Pelhřimovsku kolem sedmnácté hodiny osobní vůz Škoda Octavia, jehož třiačtyřicetiletého řidiče odhalila dechová zkouška s 1,62 promile alkoholu v krvi. Je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V pátek kolem půl páté odpoledne řidič vozu Fiat Stilo projížděl z Nádražní ulice přes Oldřichovu do Eliščiny ulice v Třebíči, kde ho zastavili policisté. „Při kontrole vyšlo najevo, že usedl za volant, i když mu Městský úřad v Třebíči vyslovil zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel na dobu dvanácti měsíců až do srpna roku 2020. Dechová zkouška navíc ukázala 1,88 promile alkoholu v dechu, opakovaně pak 1,82 promile alkoholu v dechu. Šestadvacetiletý muž nyní čelí podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, “ uzavřela Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter