Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté na Vysočině o vyšetřování samovolného rozjetí vlaku: Přečin se nestal

/
/
/
820 ZobrazeníPolicisté z obvodního oddělení ve Velkém Meziříčí ukončili vyšetřování případem, který se stal 19. února letošního roku krátce před devátou hodinou ranní na železniční jednokolejné trati Studenec – Křižanov. Konstatovali, že k naplnění skutkové podstaty přečinu obecné ohrožení z nedbalosti nedošlo.

„Prověřováním případu policisté zjistili, že vlak osobní přepravy odjel ze železniční stanice Velké Meziříčí v 8.44. Strojvedoucí zjistil před příjezdem do železniční zastávky Martinice u Velkého Meziříčí poruchu parkovací – střadačové brzdy prvního podvozku, kterou mu signalizovala kontrolka na řídícím stanovišti motorového vozu. Po automatickém zastavení vlaku strojvedoucí z vlaku vystoupil a snažil se vzniklou závadu odstranit, ale špatnou manipulací s brzdovými prvky zapříčinil uzavření dveří a samovolné rozjetí vlaku zpět do železniční stanice Velké Meziříčí. Mimořádnou událost ihned po jejím vzniku ohlásil telefonicky výpravčímu železniční stanice Velké Meziříčí. Výpravčí zajistil jízdní cestu na první staniční kolej a po dojezdu vlaku do železniční stanice Velké Meziříčí vlak zajistil proti ujetí zarážkami. V této době cestovalo ve vlaku 11 cestujících. V rámci důkladného prověřování policisté zjistili, že vzhledem k nízké rychlosti vlaku nemohlo dojít k jeho vykolejení ani ke srážce s jiným vlakem. Po celou dobu samovolné jízdy měl vlak uzavřené dveře, čímž bylo znemožněno vystoupení osob za jízdy, či jejich vypadnutí. Vzhledem k výše uvedeným zjištěním nebylo ohroženo okolní obyvatelstvo v obydlených oblastech Velkého Meziříčí, kudy po železniční trati samovolně vlak projížděl,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů s tím, že prověřování ukázalo, že nedošlo k naplnění skutkové podstaty přečinu obecné ohrožení z nedbalosti. Policejní orgán dospěl k závěru, že jednání strojvedoucího by mohlo naplnit znaky přestupku podle příslušného paragrafu zákona o drahách. Proto byl přestupek odevzdali policisté začátkem týdne k projednání Drážnímu úřadu.

  • Facebook
  • Twitter