Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté na Vysočině dohlédnou na bezpečný návrat z prázdnin a bezpečná cesta do školy

/
/
/
622 ZobrazeníPoslední prázdninové dny očekávají policisté na Vysočině zvýšený silniční provoz a riziko možného nárůstu počtu dopravních nehod. Řidiči a chodci se budou jako v minulých letech setkávat mnohem častěji s policejními hlídkami, zejména po celý nadcházející víkend a také na začátku příštího týdne, kdy školákům začíná nový školní rok.

Policisté připravili kromě zvýšeného dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu na nadcházející víkend také mimořádnou dopravně bezpečnostní akci, která bude mít především preventivní charakter. „Zaměří se při ní zejména na kontrolu dodržování nejvyšší povolené rychlosti, a to na dálnici D1, ale také na silnicích nižších tříd. Budou kontrolovat, jestli řidiči neusedli za volant pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek a zdali dodržují veškerá pravidla silničního provozu. Zaměříme se také na kontrolu, zdali jsou převážené děti ve vozidlech řádně upevněné v dětských autosedačkách, zda sami řidič a jejich spolujezdci používají bezpečnostní pásy a mají svá vozidla v řádném technickém stavu. Do akce se zapojí také vrtulník Letecké služby Policie ČR.

Řidiči by se měli vydávat na cesty při návratu do svých domovů řádně odpočatí, v dobré psychické náladě a pohodě. Zbytečná nervozita za volantem, spěch, nebezpečné předjíždění, rychlá jízda a v neposlední řadě také únava jsou prvotními příčinami zcela zbytečných dopravních nehod. O víkendu se uskuteční také preventivní akce s názvem Nepozornost zabíjí. Jde o kampaň, která si klade za cíl primárně upozornit na to, že používání mobilního telefonu za volantem může mít fatální následky. Používání mobilního telefonu během jízdy je velmi častým přestupkem a viníkem mnoha dopravních nehod. Hlavním cílem je změna chování řidičů,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Se začátkem nového školního roku proběhne na Vysočině v průběhu prvního zářijového týdne tradiční dopravně bezpečnostní akce Zebra se za Tebe nerozhlédne, která potrvá po celý týden. Jednou z důležitých priorit policistů na Vysočině je docílit větší bezpečnosti chodců v silničním provozu, a proto se policisté zaměří zejména na malé chodce.

„První týden nového školního roku bude pro mnoho dětí velice náročný. Po dvouměsíčních prázdninách budou mít mnoho zážitků a tak jejich pohyb na přechodech pro chodce nebo po chodnících může být neopatrný, chaotický a nebezpečný. Nadcházející pondělí půjdou do školy poprvé i prvňáčci, kteří se silničním provozem a s bezpečným chováním při cestě do školy a ze školy nemají žádné zkušenosti,“ dodala Dana Čírtková. Policisté budou proto dohlížet na bezpečné přecházení dětí po přechodech pro chodce zejména v blízkosti škol v rámci celé Vysočiny.

„Výkon služby zaměříme v tyto dny na základě naší místní znalosti do míst v blízkosti školních a předškolních zařízení, tedy do míst s vysokou intenzitou silničního provozu, zvýšeným pohybem chodců a na dopravně riziková místa, kde v minulosti docházelo ke zvýšenému počtu dopravních nehod,“ uzavřel Jan Kostečka, vedoucí odboru služby dopravní policie na Vysočině.

  • Facebook
  • Twitter