Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policisté na Třebíčsku hledají svědky havárie

/
/
/
896 ZobrazeníPolicisté z dopravního inspektorátu v Třebíči hledají svědky ranní dopravní nehody z pondělí 12. listopadu, která se stala na silnici II/360 v katastru Vlčatína. Obracejí se především na řidiče, kteří by jízdu obou havarovaných vozidel, měli zaznamenanou na palubní kameře. 

K nehodě mělo dojít před šestou hodinou ranní, kdy po silnici II/360 projížděl řidič s vozem VW Transporter bílé barvy. „Jednalo se o sanitní vozidlo převážející pacienta, které projíždělo po silnici ve směru jízdy od Třebíče na Velké Meziříčí. Řidič sanity si zřejmě při jízdě neponechal dostatečnou bezpečnou vzdálenost od vozu Škoda Octavia modré barvy, který jel před ním.

Místo nehody u Vlčatína archiv Policie ČR

Řidič škody zřejmě z dosud nezjištěných příčin a náhle snížil rychlost jízdy v době, kdy to nevyžadovala bezpečnost provozu a tím zřejmě omezoval, zejména bezdůvodně pomalou jízdou, plynulost provozu na pozemní komunikaci. Došlo ke střetu obou aut,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině s tím, že při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. Policisté dechovou zkouškou vyloučili alkohol u obou řidičů, škodu na obou vozech odhadli v celkové výši 90 000 korun.

„Vzhledem k tomu, že v dané věci mají policisté z dopravního inspektorátu k dispozici pouze popis konkrétního nehodového děje založený na vyjádření samotných řidičů, obracejí se na případné přímé svědky, kteří událost viděli nebo mají záznam z palubní kamery svého vozidla zachycující chování řidičů obou vozidel, aby kontaktovali linku tísňového volání 158 nebo přímo policisty dopravního inspektorátu Třebíč na lince 974 277 251. Svým svědectvím pomohou objasnit okolnosti dopravní nehody a stanovit míru zavinění,“ dodala Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter