Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Policista přispěl k záchraně života

/
/
/
449 ZobrazeníSkleněnou plaketou krajského policejního ředitelství na Vysočině ocenil v úterý 14. prosince ředitel krajské policie Miloš Trojánek policistu Dálničním oddělení ve Velkém Beranově Jakuba Šebu, který je v současné době na výpomoci u obvodního ředitelství Policie Praha III.

„Společně s vedoucím odboru služby dopravní policie Davidem Jirákem mu krajský policejní ředitel poděkoval za projevení osobní statečnosti a duchapřítomnosti při záchraně života ženy v bytě v Praze 8. Operační důstojník vyslal 18. listopadu dvoučlennou hlídku dopravních policistů k asistenci zdravotnické záchranné službě. Členem hlídky byl i Jakub Šeba, jeho parťákem Jan Machek z Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. Z oznámení vyplývalo, že záchranáři vyjíždějí na pomoc ženě, která si kvůli tíživé životní situace může chtít ublížit. O její zdraví a život projevila obavu blízká osoba, která také umožnila policistům vstup do bytu, kde se žena aktuálně nacházela.
Když policisté opatrně vstoupili do bytu, zjistili, že žena leží na zemi v obývacím pokoji bytu a je ve velmi vážném stavu, neboť se pokusila o sebevraždu. Zřejmě opakovaně se bodla nožem do krku a z tohoto důvodu velmi silně krvácela. Vzhledem k tomu, že byla ve špatném psychickém stavu, odmítala jakoukoliv pomoc a stále se snažila intenzívně se bránit ošetření. Do příjezdu záchranářů na místo se proto policisté snažili ženě zabránit v dalším sebepoškozování. Když přijela na místo události posádka s lékařem, policisté stále aktivně asistovali při fixaci ženy, aby ji lékař mohli co nejopatrněji vyjmout nůž a ošetřit bodnou ránu na krku a tím zastavit krvácení. Když se ženu podařilo po aplikací utišující látky zklidnit, převzali si ji do péče záchranáři a převezli ji k dalšímu ošetření a hospitalizaci do zdravotnického zařízení,“ popsala událost Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině. Policisté ženě poskytli první pomoc, která byla pro záchranu jejího života zcela zásadní a rozhodující.

Jakub Šeba, foto: archiv Policie ČR

„Byl to pro mě i mého kolegu určitě hodně emoční a současně náročný zákrok, zejména z psychického hlediska. Přiznám se, že ještě pár dnů poté se mi ty okamžiky, kdy jsme se snažili krvácející ženu uklidnit, v myšlenkách vracely. Ale další služba a další případy, které jsme museli v rámci služby řešit, mi pomohly případ už tak intenzivně neprožívat,“ řekl k události velmi skromně Jakub Šeba s tím, že by to udělal přece každý.

Profesionální chování a duchapřítomnost policisty Jakuba Šeby při záchraně ženina života vysoce vyzdvihl krajský policejní ředitel, který uvedl, že policista je v jeho očích opravdový hrdina. „Dokázal jste se v daný okamžik spolu se svým parťákem správně rozhodnout a neváhal jste pomoci. Žena tak díky vám oběma dostala druhou šanci,“ doplnil Miloš Trojánek s tím, že podobné hrdinské činy policistů dělají dobré jméno nejen krajskému ředitelství, ale celému policejnímu sboru.

Sedmadvacetiletý Jakub Šeba žije v malé obci na Jihlavsku a patří k policejním nováčkům. K Policii České republiky nastoupil 1. října loňského roku a po návratu z Prahy zůstane věrný dopravní policii. Z dálničního oddělení ve Velkém Beranově bude převelený na oddělení silničního dohledu krajské policie na Vysočině.

  • Facebook
  • Twitter