Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pódium mladých & Aleš Tvrdík a Tria Ligna 

/
/
/
1159 ZobrazeníJeden koncert Kruhu přátel hudby ve Velkém Meziříčí věnují pořadatelé mladým interpretům, kteří na základě mimořádných úspěchů dosáhli na stipendium Českého hudebního fondu a uvedení na Listinu nejúspěšnějších mladých umělců v České republice. Koncert se koná ve středu 13. března.

Vystoupí na něm Aleš Tvrdík – klarinet, Kateřina Trumpešová – hoboj, a Adam Pešek – fagot.
Aleš Tvrdík je držitelem první ceny v celostátním kole soutěže ZUŠ v oboru klarinet (2012) a celostátním kole komorní hry, kde obdržel také zvláštní cenu poroty za mimořádný umělecký výkon v klarinetovém duu (2013). Ve stejném roce rovněž úspěšně absolvoval zkoušky na Pražskou konzervatoř, kde v současné době studuje ve třídě doc. Milana Poláka. Je laureátem několika soutěží v České republice i v zahraničí.
V roce 2016 získal první cenu na mezinárodní soutěži dechových nástrojů ve Wroclawi, druhou cenu v italském Carlinu (první cena nebyla udělena), druhou cenu na mezinárodní soutěži Pro Bohemia v Ostravě (první neudělena), v roce 2015 to byly dvě první ceny v Itálii: – na mezinárodní soutěži Giacomo Mensi v Brenu a na mezinárodní soutěži Saverio Mercadante v Bari a první cena na mezinárodní soutěži Czech Clarinet Art v Teplicích, v roce 2014 obdržel druhou cenu v mezinárodní interpretační soutěži v Markneukirchenu a nejaktuálnější je výhra nejvyšší kategorie eccellenza do 30 let, opět na soutěži Giacomo Mensi v Brenu v Itálii v květnu 2017. Účastnil se masterclassů s předními světovými hráči jako je Milan Řeřicha, Franck Amet, Paolo Beltramini či Shirely Brill. Věnuje se také komorní hře v dechovém triu Tria Ligna, od ledna 2017 je členem orchestru divadla F. X. Šaldy v Liberci. Pedagogicky působí na ZUŠ v Jablonci nad Nisou.

Dechové trio Tria Ligna vzniklo před třemi lety a jedná se o trio složené ze studentů Gymnázia a hudební školy hlavního města Prahy a Pražské konzervatoře. Za dobu své existence koncertovalo po mnoha místech České republiky a ohlasy publika byly velmi pozitivní. Všichni členové tělesa jsou laureáty mnoha mezinárodních soutěží konaných jak v České republice, tak po celé Evropě.

Začátek je v 19.00 v Jupiter clubu ve Velkém Meziříčí.

Vstupné: 150/120 Kč (děti, studenti, senioři)

Předprodej vstupenek: Jupiter club, s.r.o., Náměstí 17, 594 01 Velké Meziříčí, telefon: 566782004, 566782001, e-mail: program@jupiterclub.cz, www.jupiterclub.cz.

  • Facebook
  • Twitter