Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pod stromeček chtějí v jihlavské nemocnici pacientům opět nadělit Vánoční pokoj

/
/
/
876 ZobrazeníLetos poosmé by mohli pacienti pod stromeček dostat v Nemocnici Jihlavě nově opravený pokoj. Už tradiční akce startuje stejně jako předchozí roky měsíc před Štědrým dnem. Cílem je během jednoho měsíce získat prostředky od dárců, za které se během následujícího roku pokoj opraví. Tentokrát je pokoj pro pacienty po úrazech a nehodách.

Princip Vánočního pokoje je jednoduchý. Na stránkách www.nemji.cz/vanocnipokoj si vybere zájemci věc, na kterou chce přispět. Napíše do nemocnice položku, kterou si vybral, a z nemocnice mu zašlou platební podklady a na stránkách ji označí jako obsazenou. Peníze na vybavení by chtěli v nemocnici vybrat do Štědrého dne. Letos to bude pro pacienty ortopedicko-traumatologického oddělení.
„Pokoj bude sloužit pro naše pacienty s úrazy, poraněními pohybového aparátu, pacientům po operacích. Naší snahou je pacientům zpříjemnit pobyt a poskytovat péči v nemocnici v příjemném, útulném prostředí,“ vysvětluje primář oddělení Přemysl Kohout.


Kdo si vybere danou věc na stránce www.nemji.cz/vanocnipokoj, zašle informaci na vědomí na e-mailový kontakt v nemocnici. Odtud dostane číslo účtu, kam může zaslat částku, zapíší ho na seznam dárců a vyškrtnou položku jako zakoupenou. Pomůže tak splnit přání dalším pacientům a pořídit jim nový Vánoční pokoj.
Zvelebit se podařilo už šest pokojů, a to na dětském, traumatologickém, gynekologickém, onkologickém, geriatrickém, rehabilitačním oddělení. Poslední pokoj na gynekologicko- porodnickém oddělení se opraví po novém roce, opravy se kvůli omezení pohybu v nemocnici musely odložit. V roce 2021 tak bude mít jihlavská nemocnice nové pokoje hned dva.

Vánoční pokoj 2013, dětské oddělení: 117 500 korun
Vánoční pokoj 2014, traumatologické oddělení: 101 169 korun
Vánoční pokoj 2015, gynekologické oddělení: 107 450 korun
Vánoční pokoj 2016, oddělení geriatrie a následné péče: 226 330 korun
Vánoční pokoj 2017, chemostacionář: 110 214 korun
Vánoční pokoj 2018, rehabilitační oddělení: 129 000 korun
Vánoční pokoj 2019, gynekologické oddělení: 171 300 korun

  • Facebook
  • Twitter