Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pochod Jarní Vysočinou už tento víkend!

/
/
/
1163 ZobrazeníO víkendu 23.-25. března se uskuteční 38. ročník turistického pochodu Jarní Vysočinou, který pořádá náš odbor KČT Havlíček Havlíčkův Brod. Letošní ročník jsme věnovali odkazu Karla Havlíčka Borovského a rádi bychom návštěvníky turistické akce přivedli do všech významných „havlíčkovských“ míst v regionu.

Poprvé v historii bude mít pochod čtyři volitelná místa startu a cíle – v Havlíčkově BroděHavlíčkově BorovéPřibyslavi a ve Velké Losenici.

Hlavním turistickým dnem je sobota, kdy bude celý region doslovně na nohou. Očekává se několik stovek účastníků z celé republiky i ze zahraničí (pochod je zařazený do mezinárodního turistického kalendáře) a pořadatelé nabídnou účast na trasách od deseti do šedesáti kilometrů. K dispozici budou čtyři otevřená informační centra, dvě muzea a šest míst k občerstvení.

Organizátoři myslí nejen na zkušené pochodníky, ale míří i na místní turisty a potenciální zájemce o turistiku, kteří by si rádi atmosféru pochodů vyzkoušeli. Pochod, to nejsou žádné závody a soutěžení o medaile, to je především radost z pohybu, odpočinek v přírodě a radost z překonávání přirozené lidské lenosti. Každý účastník na každém ze startovních míst dostane možnost výběru z několika variant a záleží jen na něm, jak si věří a jakou délku trasy zvolí. Pro pohodovou procházku doporučují pořadatelé okruhové trasy v základní délce deseti kilometrů, které jsou vhodné především pro nováčky, rodiny s dětmi a seniory.

Komu by sobotní příděl kilometrů nestačil, může se vydat z Havlíčkova Brodu také v neděli na trasách deset až třicet kilometrů. Nedělní start otvírají pořadatelé v osm hodin.

Celý víkend budou účastníci cestovat s tematickým turistickým odznakem TTO Havlíček, který budeme nabízet na startu. V cíli pak každý účastník pochodu obdrží diplom s potvrzením ušlapaných kilometrů a malou pozornost v podobě turistické vizitky pochodu, kterou není možné koupit a lze ji získat právě jen za účast. Bude možné zakoupit i další suvenýry, které se vážou k turistice a k regionu.

Informace o pochodu aktualizují pořadatelé každý den na internetových stránkách. Tady turisté naleznou podrobné propozice pochodu, popisy tras, mapy a další zajímavé informace.

  • Facebook
  • Twitter