Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Počet ukrajinských uprchlíků stoupá i na Vysočině

/
/
/
739 ZobrazeníKrajské asistenční centrum pomoci Ukrajině pro Kraj Vysočina, které funguje od minulého týdne v nepřetržitém provozu, odbavilo k páté hodině ranní ve středu 9. března už 3152 ukrajinských uprchlíků, pomohlo s odbavením čtyř autobusů a pro šest desítek lidí zajistilo ubytování.

Za poslední dva dny vzrostl počet lidí, kteří utíkají před ruskou agresí především z východní, jižní a střední Ukrajiny, téměř o polovinu. Kvůli tomu se Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině pro Kraj Vysočina pohybuje na hranici své kapacity. Hejtman Vítězslav Schrek dal pokyn k přípravě alternativ pro vytvoření hybridního rezervačního systému. Od této aplikace si slibuje dílčí vyřešení čekacích termínů v centru. Prozatím pokračuje vyřízení registrací formou vydávání rezervačních lístků na rodinu.

Aktuální informace z Kraje Vysočina najdou zájemci na adrese pro pomoc Ukrajině.

Do pomoci lidem v nouzi se zapojují také dobrovolníci na různých úrovních. Na Havlíčkobrodsku vznikl facebookový uzel pro pomoc Havlíčkobrodsko Ukrajině, na němž mohou zájemci vkládat své nabídky ubytování a dalších služeb.

  • Facebook
  • Twitter