Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

K pacientům novoměstské nemocnice mohou opět přicházet návštěvy

/
/
/
803 ZobrazeníNavštívit pacienty hospitalizované v Nemocnici Nové Město na Moravě budou moct jejich příbuzní a známí opět od neděle 13. března. Musí ovšem dodržovat určitá pravidla.

Nutností je prokázat se PCR testem ne starším 72 hodin nebo antigenním testem odebraným zdravotníkem. Ten nesmí být starší 24 hodin. Dalšími z možností je prokázat očkování třetí dávkou či očkování druhou dávkou do 270 dní nebo doložit, že v době ne delší než 180 dnů před dnem návštěvy návštěvník prodělal onemocnění covid–19.

„Nutný je respirátor FFP2, který musí mít návštěvníci nasazený po celou dobu návštěvy u pacienta. Bez respirátoru nebude návštěva umožněna,“ upozornila ředitelka novoměstské nemocnice Věra Palečková.

Návštěva nemocných bude povolená nejdříve po pěti dnech hospitalizace ve středu a v neděli v době od 15.00 do 17.00. Délka návštěvy je stanovená na třicet minut pro maximálně dvě osoby k pacientovi. „Pokud je pacient na oddělení v izolaci a covid pozitivní, pak nejsou návštěvy povoleny,“ připomněla epidemiologická sestra novoměstské nemocnice Šárka Vidergotová.

  • Facebook
  • Twitter