Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Počasí komplikuje v úterý dopravu na Vysočině

/
/
/
582 ZobrazeníPrvní problémy se sjízdností silnic zaznamenali policisté na Vysočině v úterý 31. ledna kolem půl třetí ráno na Žďársku u Polničky. Další problémy se sjízdností hlásili řidiči v kopcích u Jitkova, Skály a Štoků na Havlíčkobrodsku a postupně i na dalších místech regionu.

S problémy se potýkali řidiči u Dlouhé Brtnice a křižovatky Kasárna na Jihlavsku, na Pelhřimovsku Humpolec – Rozkoš, kdy vznikly velké problémy i na nájezdu na dálnici D1 exit 90, a na Třebíčsku u Mohelna.
„Od ranních hodin jsme přijali oznámení o jedenácti dopravních nehodách. Silnice v kraji jsou pokryté uježděnou vrstvou sněhu. Komplikace způsobuje vítr a nárazové sněžení. S ohledem na uvedené skutečnosti je potřeba upravit styl a způsob jízdy. Kolem sedmé hodiny ranní došlo k dopravní nehodě osobního vozidla s chodkyní v Chotěboři,“ popisuje policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Kolem deváté hodiny ranní přetrvávaly problémy se sjízdností některých silnic, především nižších tříd. „Aktuálně máme hlášené uvízlé kamiony mezi Slavičkami a Třebenicemi na Třebíčsku, kdy je komunikace průjezdná kyvadlově. Dále je odstavený kamion za Vladislaví ve směru na Náměšť nad Oslavou.  U Chlumku ve směru na Měřín je hlášeny kamion, který zablokoval komunikaci a ta je neprůjezdná a vozovka v místě zledovatělá. Dále je hlášen uvízlý kamion za Milíkovem ve směru na Pavlov na Žďársku, kde kamion zablokoval vozovku. Místo je s opatrností průjezdné pro osobní vozidla. Další odstavená nákladní vozidla jsou v obci Černá a v obci Pavlov na Žďársku.
Od sedmé hodiny ranní jsme přijali oznámení o dalších sedmi dopravních nehodách,“ dodává Michaela Lébrová.

Úvodní ilustrační foto: Havárie u Stonařova, archiv Policie ČR

  • Facebook
  • Twitter