Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Po třetí Přírodním parkem Rokytná

/
/
/
512 ZobrazeníPracovníci Městského kulturního střediska v Jaroměřicích nad Rokytnou uspořádali v sobotu 3. září 3. ročník pochodu Přírodním parkem Rokytná se startem v Pulkově a cílem Příštpu.

Na parkovišti u jaroměřického autobusového nádraží nastoupili účastníci v 9.00 ráno do přistaveného bílého autobusu a řidič je dovezl do dědinky Pulkov, která je kousek od Biskupic, kde na autobusové zastávce vystoupili.
Po krátkém seznámení s trasou místním znalcem Tomášem Vysokým už turisté putovali pěší stezkou po žluté podél řeky Rokytné. Stezka byla místy zarostlá vyšší vegetací a také někde dost mokrá, a proto byli turisté rádi, že na ně na místě, kde se říká u Spáleného dubu, v půlce pěší trasy, čekal ohníček, kde si mohli opéct buřtíky, odpočinout si, osvěžit se minerálkami, umýt se a pokračovat lesními pěšinami a loukami podél řeky do vesnice Příštpo, kde na ně opět čekal autobus, aby je odvezl zpět na místo, kde ráno nastoupili – do Jaroměřic nad Rokytnou.

Délka pěší trasy byla 7,5 km, pochodu se účastnilo 28 dospělých a 16 dětí. Každý registrovaný účastník obdržel na památku pamětní placku s obrázkem Spáleného dubu a názvem pochodu.

  • Facebook
  • Twitter