Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dvě výstavy zahájí v úterý v Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě

/
/
/
422 ZobrazeníV úterý 6. září bude v 17.00 v galerii Alternativa v Komenského ulici v Jihlavě10 výstava Štefan Uhrecký – Snídaně s Šebestou, o hodinu později ve zvukové galerie Igloo pak výstava Martin Marek – Lidský rozměr.

Štefan Uhrecký (1995) absolvoval malířský ateliér SUPŠ v Jihlavě-Heleníně v roce 2016/17, kdy v prostředí tuzemské výtvarné scény došlo k vyhlášení dvou uměleckých manifestů; skupin Black Hole Generation a Radikálních realistů. Jakkoliv jsou obě malířské skupiny odlišné, obě formulují nutný příklon k obrazu jako takovému, formálně svobodnému a samostatně silnému, zbavenému manipulativní pseudokontextualizace. Uvádím tuto manipulativní pseudokontextualizaci Štefanova díla stejně spontánně, s radostí z překvapivých shod a skepsí k nim, jako činí i autor při vlastní tvorbě,“ popisuje kurátor Petr Kovář.

„Druhá expozice je komponovaná z terénních nahrávek, které slyšíme v kombinaci s rytmem kroků, které navozují zážitek hlubokého transu. Martin Marek se převážně zabývá zvukovým uměním v kontextu environmentální změny, zvukové ekologie, terénních nahrávek, hlubokého poslechu, percepce a interpretace zvukového prostředí.
Martin Marek se narodil 1989 v Turnově, žije a pracuje v Krkonoších. Absolvoval ateliér Time-Based Media na FUD UJEP v Ústí nad Labem. Převážně se zabývá zvukovým uměním v kontextu environmentální změny, zvukové ekologie, terénních nahrávek, hlubokého poslechu, percepce a interpretace zvukového prostředí. Tato témata zpracovává i v podobě jiných forem prezentace,“ dodává kurátor Miloš Vojtěchovský.

  • Facebook
  • Twitter