Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Po stopách elektřiny se vydalo na 500 zvídavých návštěvníků

/
/
/
145 ZobrazeníEnergetici připravili na sobotu 4. května speciální program Po stopách elektřiny zaměřený na výrobu i užití elektrické energie hravou formou a soutěžemi. Za krásného počasí se vydalo na 500 malých i větších návštěvníků vedle infocentra také do přilehlého okolí elektrárny. Podívali se tak například k jaderné vinici s včelími úly a jadernou stračenou.

V první části programu se děti dozvěděly, jak to vlastně s elektřinou je. Nejen to, kde se vyrábí, ale také, jak se dostane až k nám domů do zásuvek. Se soutěžní kartou se pak vydaly na dobrodružnou cestu po stopách elektřiny, která je zavedla nejenom do prostoru infocentra, ale také například k parkovišti s fotovoltaickým zastřešením nebo k jaderné vinici s úly a jadernou stračenou. Po cestě děti hravě zvládaly úkoly, které je čekaly na různých zastaveních. Na konci nesměla chybět zasloužená odměna pro každého.

„Celá akce byla velmi podařená. Přišlo 487 lidí, tedy víc, než jsme očekávali, operativně jsme přidali termíny navíc,“ říká Dana Janovská, průvodkyně Infocentra JE Dukovany. „Přálo nám slunečné počasí, děti i rodiče byli nadšení,“ dodává Dana Janovská.

Infocentrum JE Dukovany nabízí interaktivní prohlídky, speciální exkurze, ale také tematické víkendy nebo speciální kulturní a zábavné akce. Zdejší prostory i okolí elektrárny nabízí zájemcům neobvyklé zážitky v prostředí těsné blízkosti elektrárny. Nejnavštěvovanější akcí, kterou energetici opět připravují i pro letošní prázdniny, je Letní kino a autokino pod chladicími věžemi.

  • Facebook
  • Twitter