Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Po dvouleté pauze se do Havlíčkova Brodu vrací Zahrada

/
/
/
1614 ZobrazeníSedmadvacátý ročník výstavy Zahrada se uskuteční po dvouleté přestávce v Havlíčkově Brodě. Poslední dubnový víkend bude opět patřit v areálu Kulturního domu Ostrov v Havlíčkově Brodě pěstitelům, zahrádkářům, chalupářům. Přípravy se rozeběhly téměř na poslední chvíli.

Letošní 27. ročník se bude konat ve dnech 22.–24. dubna tradičně ve vnitřních i venkovních prostorách kulturního domu (KD), které se na tyto tři dny přemění na výstaviště. „Zahájení výstavy se neobejde bez slavnostního přestřižení pásky za doprovodu Havlíčkobrodské dvanáctky. Ta vystoupí krátce před 9.00 přímo na výstavišti před branou u mlýnů a za jejího doprovodu budou po krátkých projevech všechny brány výstaviště otevřeny.

Pro návštěvníky budou připraveny expozice převážně se zahradnickým sortimentem, jako jsou sazenice zeleniny, květin, koření, ovocné stromy a keře, okrasné rostliny, bonsaje. Rekordmanem co do účastí na výstavě se stane zahradnictví Ladislava Křesťana, které mohou návštěvníci najít stále na stejném místě v sále KD nepřetržitě už neuvěřitelných 26 let. Dalším pomyslným medailistou se zahradnickým sortimentem je Radek Fialka, který vystavuje nepřetržitě už 24 let a návštěvníci ho najdou venku na příchozí cestě ke KD. Stejný počet let vystavuje a svoje služby nabízí i Karel Kocman, který se svou firmou Portas provádí renovací dveří, kuchyní. Jeho expozici je možné najít v sále KD. Chybět nebude ani zahrádkářská poradna, kde Luděk Groh každý rok ochotně radí, jak se starat o zahradu,“ prozrazuje za pořadatele ze společnosti Geonova, s. r. o., Jana Koubková.


Na výstavě zájemci najdou také zahradní a lesní mechanizaci, zahradní potřeby a doplňky, jako jsou letos poprvé zahradní solární dekorace nebo velké speciální květináče, keramika, truhlíky, proutěné zboží, řezbářské výrobky. V neposlední řadě tu návštěvníci mohou zakoupit například i bytové dekorace, vybavení do kuchyní nebo šperky a módní oblečení.


Stále více návštěvníků si čas, kdy navštíví výstavu, přizpůsobí podle doprovodného programu, o který se pořadatelé postarali i letos. „K jeho příjemnému sledování návštěvníci jistě využijí skvělého občerstvení s posezením ve velkém stanu u venkovního pódia. Zde budou vystupovat oblíbené kapely různých žánrů jako například swingový a jazzový orchestr Polenský Big Band, country a bluegrassová skupina Poutníci a další. Letos je v sobotu doplní svým klaunským a žonglérským vystoupením také jeden z našich nejznámějších a nejlepších kejklířů, klaun PUPA. Letošním překvapením bude i vystoupení flašinetářů které návštěvníci objeví v různých částech venkovních prostor,“ dodává další z hlavních pořadatelů Josef Kubát, který s kolegy připravuje i další zajímavosti, které na zájemce budou čekat od pátku do neděle v Havlíčkově Brodě.

Více o výstavě na www.zlatyceskyrucicky.cz.

  • Facebook
  • Twitter