Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Petrkov v nás, aneb Pocta Bohuslavu Reynkovi v havlíčkobrodské galerii

/
/
/
1117 ZobrazeníVýstava prací Marcely Burdové, Vítězslava Fejleka, Jitky Hilské, Davida Vávry bude zahájena vernisáží v pondělí 5. července v Galerii výtvarného umění v Havlíčkově Brodě.

„Letos je to už půlstoletí, kdy odešel básník a grafik Bohuslav Reynek. V květnu 2022 si pak připomeneme 130. výročí jeho narození. Bohuslavu Reynkovi a jeho dílu jsme již v naší galerii uspořádali několik samostatných výstav. Pro letošní rok jsme se domluvili s architektem Davidem Vávrou, který si spolu se třemi scénografy, sdružujícími se kolem Divadla Sklep a jeho domovské scény Divadla Na Dobešce, čas od času určí téma, na jehož základě, každý po svém, tvoří. Výsledek se ostatní dozvídají zpravidla až na vernisáži,“ vysvětluje ředitelka galerie Hana Nováková.
Podle jejích slov je osobnost, život i dílo básníka a grafika Bohuslava Reynka a genius loci zámečku v Petrkově inspirovalo natolik, že vzniklo už několik výstavních souborů čtyř autorů a dávných přátel. „Dvě malířky Marcela Burdová, Jitka Hilská a malující architekt David Vávra spolu vystavují už od roku 1997, scénograf Vítězslav Fejlek se k nim přidal v roce 2005. Mají za sebou společné výstavy na mnoha místech po České republice, několik výstav v Praze, výstavy ve Švédsku. Poslední soubor se nyní představuje ve výstavních prostorách havlíčkobrodské galerie. Díla všech čtyř autorů pak doplňuje ukázka z inspirační výtvarné tvorby Bohuslava Reynka ze sbírek naší galerie,“ dodává Hana Nováková.
Na zahájení výstavy, které netradičně proběhne v pondělí 5. července v 15.00 pohovoří o své tvorbě všichni zastoupení autoři. Po vernisáži a prohlídce výstavy je připraveno v sále Staré radnice bytové divadlo Radany a Ladislava Matějčkových s inscenace na motivy poezie a prózy z Petrkova nazvanou Káva se Suzanne. Začátek v 17.00.
Zájemci si výstavu mohou prohlédnout až 12. září.

  • Facebook
  • Twitter