Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pěším i cyklistům se uzavře lávka v Jihlavě Heleníně

/
/
/
661 ZobrazeníStará lávka přes řeku Jihlavu v Hálkově ulici v Jihlavě je ve špatném technickém stavu. Most, který je ve špatném technickém stavu, bude zcela uzavřen na tři měsíce.

V Heleníně začala v tomto týdnu oprava staré lávky v Hálkově ulici. Pěší a cyklisté se tak od příštího týdne nedostanou z Helenína přes řeku na cyklostezku Jihlava – Třebíč – Raabs nebo do další městské části Hrušové Dvory.

Oprava lávky vyjde na zhruba 2,3 milionů korun bez DPH. I po rekonstrukci ji budou moci využívat pouze pěší a cyklisté.

Úplně nového mostu přes řeku Jihlávku se pak dočkají lidé v Sasově. Demolice starého a následná výstavba začnou už za tři týdny. Pro řidiče se tak úplně uzavře silnice do městské části a budou muset využít objízdnou trasu. Pěší budou moci po dobu stavby chodit po provizorní lávce. Náklady jsou vyčísleny na 4,9 milionu korun bez DPH.

Lávka v Jihlavě Heleníně prodělá rekonstrukci

Brněnský most

Velkou opravou letos projde také starý Brněnský most, i tato stavba už dosluhuje. V minulosti se z něho kvůli špatnému technickému stavu začaly uvolňovat kameny a byl proto provizorně zpevněn pomocí dřevěné konstrukce

Na mostě by měl i po opravě zůstat jednosměrný dopravní režim, který tam byl obnoven v roce 2003 a rozšíří se chodník pro pěší. Nové bude také zábradlí. Náklady jsou odhadnuty na 40 milionů korun.

Starý Brněnský most je dlouhý 46 metrů a vysoký 8,7 metrů, byl postaven v roce 1927 a stojí na místě, kudy dříve vedla takzvaná císařská silnice přes Velké Meziříčí do Brna.

  • Facebook
  • Twitter