Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pelhřimovští borci na Moravském poháru ve wu-shu

/
/
/
579 ZobrazeníV sobotu 30. března se v Brně uskutečnil už pátý ročník Moravského poháru ve wushu. Zúčastnili se ho také zástupci z Vysočiny.

Turnaj byl zaměřen na sestavy a formy z čínského bojového umění wu-shu (kung-fu), kdy soutěžící předvádí „neviditelný“ boj, nebo naopak předvádí „umění“ vyjádřit se pohybem a ladností pohybů. Na turnaj dorazil veliký počet škol, a to nejen z České republiky, ale taky ze Slovenska a Maďarska.
Soutěžilo se na třech plochách a to v kategoriích tradičního wu-shu (sestavy a formy, které se předávají z generace na generaci), v kategoriích moderního wu-shu (nově vzniklé sestavy pro soutěže nebo poskládané z různých skokových prvků a kombinací) a také v kategoriích vnitřního wu-shu (zde je kladen důraz na práci s vnitřní energií – převážně sestavy taj ji).
Mezi širokou konkurencí se neztratili ani pelhřimovští soutěžící pod vedením Martina Dvořáka. Do sestav tradičního wu-shu se zbraní i beze zbraně nastoupili Marek Zmeškal, Michal Roučka a Petr Vaculín. Celkem se pelhřimovskému týmu podařilo vybojovat tři zlaté medaile.

Výsledky

Petr Vaculín – 1. místo v kategorii ostatní flexibilní zbraně
1. místo v kategorii veteráni muži + ženy nad 35 let

Michal Roučka – 1. místo v kategorii tradiční severní pěst

Marek Zmeškal soutěžil ve stejné kategorii jako Michal – tradiční severní pěst, ale skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě.

  • Facebook
  • Twitter