Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pelhřimovskou nemocnici posílí hasiči z regionu

/
/
/
445 ZobrazeníOd čtvrtek 25. února začnou opět vypomáhat v pelhřimovské nemocnici, která se v současné době potýká s rapidním nárůstem covid pozitivních pacientů, profesionální hasiči z Pelhřimovska, postupně se budou střídat členové ze stanic v Pelhřimově, Pacově, Humpolci a Kamenici nad Lipou.

„Do konce února bude v nemocnici vypomáhat pět příslušníků, od začátku března potom sedm. Hasiči budou rozděleni do dvou směn a v nepřetržitém provozu budou vypomáhat na urgentním příjmu, oddělení anesteziologie a resuscitace a lůžkových odděleních tzv. červené covid zóny. Prozatím je plánovaná výpomoc do 14. března. Hasiči budou asistovat při hygienické péči pacientů, při polohování nebo při podávání stravy,“ popsala Petra Musilová, tisková mluvčí krajských hasičů na Vysočině.

Hasiči z regionu už v pelhřimovské nemocnici vypomáhali od 13. ledna do 1. února. Celkem v nemocnici odpracovali 133 služeb po dvanácti hodinách. „Velice si vážíme jejich zdatnosti, kdy byli velkými pomocníky zejména při fyzicky náročnější práci. Psychickou podporou pak byli nejen pro hospitalizované pacienty, ale leckdy i pro zdravotnický personál. Děkujeme, že šli členové HZS Kraje Vysočina, Územního odboru Pelhřimov, příkladem a ukázali svoji společenskou odpovědnost,“ ocenil nasazení a profesionalitu hasičů v písemném poděkování ředitel nemocnice Michal Kozár.

S pomocí zdravotnickému personálu v nemocnici mají zkušenost také profesionální hasiči z územního odboru Žďár nad Sázavou. Ti vypomáhali v nemocnici v Novém Městě na Moravě od 18. ledna do podvečerních hodin 4. února.

  • Facebook
  • Twitter