Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Náměstí ve Světlé nad Sázavou se dočká revitalizace, bez omezení to ale nepůjde

/
/
/
2420 ZobrazeníSvětelská zatáčka, nebo náměstí za roh, i takové označení slýchávají obyvatelé Světlé na své náměstí. To se má ale po mnoha letech konečně změnit. Radnice se totiž pomalu připravuje na jeden z největších a velice náročných projektů s investicí několika desítek milionů korun. Přesnou sumu budou na radnici znát až podle výsledku výběrového řízení, ale už teď se mluví o částce přesahující 80 milionů korun.

V letošním roce bude zahájena její první etapa, tzn. rekonstrukce spodní části náměstí Trčků z Lípy – křižovatka silnic II/150 a II/347. Předpokládaný termín zahájení výstavby plánují ve Světlé nad Sázavou na květen 2021, vše se ale může změnit podle situace kolem koronaviru. Konec výstavby je rozdělený na dvě části, kdy je první ukončení je v plánu do 20. července, kdy se ve městě koná festival Sázavafest a musí být zajištěn průjezd přes náměstí. Druhá část dokončovacích prací pak počítá s konáním Svatováclavské pouti 20. září.
První etapa bude navíc souviset s opravou stávajícího mostu přes řeku Sázavu, který bude po celou dobu rekonstrukce pro motorová vozidla zcela uzavřen a bude zpřístupněn pouze pro pěší. Pro ty, kteří budou potřebovat dojet autem přes řeku, to bude celkem komplikované. Ve městě je pouze další lávka pro pěší, která usnadňuje cestu z nádraží do skláren, proto budou muset řidiči cestující na druhou stranu řeky využít mostu v Havlíčkově Brodě, nebo Ledči nad Sázavou. V jednání je i návrh zapůjčení provizorní mostní konstrukce, vypůjčení by ale celou rekonstrukci navýšilo o několik milionů korun.
Z náměstí také zmizí takzvané kočičí hlavy, které za mokra umí řidiče pěkně potrápit a silnice a chodníky dostanou zcela nový povrch. Mírně bude také upravené vedení hlavní silnice a v prostoru před kostelem a radnicí má vzniknout schodiště a klidová zóna. V původní návrhu se počítalo i s výstavbou další budovy, od toho nakonec město upustilo. Kompletní rekonstrukcí projde také osvětlení.
Více informací na webu města

  • Facebook
  • Twitter