Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pelhřimovské muzeum má novou expozici

/
/
/
737 ZobrazeníPelhřimov – historie – současnost. Tak se jmenuje nová expozice, která byla otevřena v tomto týdnu jako součást turistického informačního centra v prostorách domu čp. 10 na Masarykově náměstí v Pelhřimově.

Jak napovídá název, v této expozici čeká návštěvníky i místní občany seznámení s městem z pohledu historie i současné doby. K dispozici tu jsou panely s informacemi, interaktivní displej, který nabízí mnoho zajímavostí včetně historických filmů o Pelhřimovsku, zájemci se dozví o vývoji městského znaku, najdou tu trojrozměrný model osídlení města, ale mohou si třeba také přehrát Pelhřimovskou polku v podání kapely Vysočinka atd. Expozice je zdarma. Realizace této expozice byla podpořena z Fondu Vysočiny z grantového programu Klenotnice Vysočiny.

Další novinky čekají na návštěvníky v MÚZYu Lipských. Zde byly do stávajícího MÚZYa, které přibližuje slavný pelhřimovský umělecký rod, nainstalovány nové exponáty – kromě jiného například listina o udělení titulu zasloužilý umělec Lubomíru Lipskému. Možná největším lákadlem ale bude Natáčecí ateliér – Ať žijí duchové, který byl nově otevřen v poslední dosud nepřístupné části. Na jedné straně této místnosti je v životní velikosti filmový štáb Oldřicha Lipského, druhé straně vévodí fotografie hradu Krakovec, kde se uvedený film natáčel. Kromě toho se tu nachází spousta rekvizit, které si mohou zájemci uspořádat podle svých představ. Mají tak možnost se stát součástí filmu a pořídit si na památku fotografie, které budou následně ke stažení na http://www.pelhrimovsko.cz v sekci Fotopointy.

  • Facebook
  • Twitter