Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pekelná cesta keramiků v Havlíčkově domě

/
/
/
380 ZobrazeníMuzeum Vysočiny Havlíčkův Brod v současnosti pořádá kolektivní výstavu současné keramické a porcelánové tvorby, kterou pro vás připravila skupina přátel – keramiků, která se schází u manželů Doležalových v Pavlově blízko Ledče nad Sázavou.

Až do 27. listopadu mohou zájemci ve sklepních prostorách muzea vidět keramické užitkové nádoby a plastiky zdobené přírodními glazurami a pálené dřevem v japonské peci tzv. anagamě. Výpaly v těchto pecích jsou oproti jiným mnohem delší. Během několika dní se při vysokých teplotách na výrobcích zachytává a taví popel, který vytvoří na povrchu nádob unikátní efekty. Na výstavě se dozvíte více o této tradiční japonské technologii a budete si moci prohlédnout, jaké povrchy dokáže na keramice vytvořit samotný popel. Kromě popelové glazury budou na výstavě k vidění i tradiční japonské glazury.

  • Facebook
  • Twitter