Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

O ženách ve veřejném prostoru s Magdou Vášáryovou a Věrou Jourovou v Havlíčkově Brodě

/
/
/
393 ZobrazeníTřetí den Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského 2022 nabídne večerní debatu o roli žen ve veřejném prostoru, především v politice. Na pozvání Deníku N přijedou do Havlíčkova Brodu slovenská politička a diplomatka Magda Vášáryová a eurokomisařka a rodačky z Vysočiny Věra Jourová. Debatovat s nimi bude Adéle Karásková Skoupá, která nahradí nemocnou Renatu Kalenskou.

Magda Vášáryová je známá především jako herečka, vystudovala ale sociologii a po roce 1990 působila jako diplomatka ve službách Československa ve Vídni a následně pak Slovenské republiky ve Varšavě. Od roku 2006 pak pracovala dvě volební období jako poslankyně Národní rady Slovenské republiky.

Věra Jourová v minulosti působila jako regionální a státní úřednice, od roku 2014 pracuje v Evropské komisi jako eurokomisařka, od roku 2019 je místopředsedkyní Evropské komise pro hodnoty a transparentnost.

Obě dámy stejně jako Adéla Karásková Skoupá (úvodní foto) už na letní škole v minulosti hostovaly v rámci jiných témat. Diskuse začíná v klubu Oko na Smetanově náměstí v Havlíčkově Brodě od 19.00.

  • Facebook
  • Twitter