Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

PechaKucha láká v Jihlavě na další vydání večera tlachů. Tentokrát bude poslední

/
/
/
259 ZobrazeníVe čtvrtek 31. srpna se uskuteční už 25. vydání jihlavské verze známé PechaKuchy, večera inspirativního svižného povídání. Mezi deseti vystupujícími je herec a dramaturg, architekti, komunitní centrum v Brně i pěstitelka lučního kvítí.


„PechaKucha je o krátkých výstupech zajímavých osobností. Zapomeňte ale na dlouhé povídání. Každý host komentuje dvacet svých obrázků a na každý má jen dvacet sekund. Dohromady tedy jeho představení trvá šest minut a poté nastupuje další,“ vysvětluje Přemysl Martinek, jeden z organizátorů.

Poslední
Něco končí a něco dalšího začíná. Organizátoři se po sedmi letech rozhodli nabídnout projekt nástupcům. Za 25 vydání pozvali k mikrofonu skoro 250 účastníků. Nyní hledají novou krev, která přijde i s novými nápady, a zvou vás na poslední dávku tlachů v jejich režii. „Projekt vznikl v Japonsku a je realizován ve stovkách měst po celém světě.
Licence pro Jihlavu tedy bude od letošního podzimu volná,“ dodává Martinek.

Na koho se mohou diváci těšit?
V rámci posledního vydání promluví například rodák Jiří Havelka, který je místním známý především divadelním jako divadelní a filmový režisér (divadlo VOSTO5, filmy Vlastníci, Mimořádná událost), který představí svoje divadelní projekty, které spatřily světlo světa v jedné chvíli poprvé i naposledy. Nicolas Kourek nám dá nahlédnout do
kulturní produkce a jejích nástrah. Zkušenosti nabrané v Jihlavě a posléze v Praze nyní opět vrací svému rodnému městu.

Jiří Havelka


V posledním roce vznikl Jihlavský architektonický manuál, který mapuje významné budovy a architektonické skvosty města. Jak projekt vznikal a kdo za ním stojí bude obsahem výstupu JAM Jihlava. Pro inspiraci z okolních měst organizátoři tentokrát sáhli do Brna.
Vzniklo zde multifunkční, kulturní a společenské místo Vitamin, které podporuje kulturu a komunitu. Za humny leží i Česko-francouzské kulturní centrum. Nachází se v areálu zámečku Petrkov u Havlíčkova Brodu a od roku 2021 je součástí Muzea literatury / Památníku národního písemnictví. PechaKucha Night je vždy plná výrazných řečníků.
Tentokrát se představí Jitka Nagelová, která vzdělává Jihlavu v marketingu a propagaci.

Veronika Švomová přiblíží finský program KiVa, který účinně pomáhá s prevencí a řešením šikany na základních
školách a který realizuje v jihlavských školách. Výtvarník Marek Fexa poví o své umělecké dráze. O udržitelném
květinářství si poslechneme od projektu Louka ve váze a své dojmy z Jihlavy a Humpolce poví i londýnský rodák Jan
Kozák Peknik
.

„Za dobu své existence jsme představili místní kavárny, pekaře, architekty, výtvarníky, skláře, manažery a další lidi a projekty, které ukazují, že Jihlava a Vysočina mají co nabídnout. Zároveň jsme na PechaKuchu přivezli spoustu skvělých lidí z celé České republiky. Projekt jsme realizovali hlavně v prostorách DIOD, ale i na Staré plovárně, v bývalém Alfatexu, na městském nádraží a na dalších místech. Sedm let je dlouhá doba a jsem hrdá, co se nám podařilo udělat i když byl třeba covid, kdy jsme dvě vydání dělali online,“ rekapituluje architektka a členka realizačního týmu Jana Nováková.
Poslední Večer tlachů se uskuteční symbolicky v novém komunitním centru Silo Jihlava v Chlumově ulici. Třeba se na novém místě najde nový organizátor, který převezme štafetu stávajícího týmu a Jihlava si PechaKucha Night bude moct užívat dál.

  • Facebook
  • Twitter