Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Patnáctý ročník tradičního koštu pálenek ve Velkém Meziříčí

/
/
/
839 ZobrazeníOdborné komise zasedly v sobotu 13. dubna, aby vyhodnotily celkem 211 vzorků všech možných destilátů z ovoce, ale i likéry. S nejlepšími vzorky se mohou setkat zájemci v sobotu 27. dubna, kdy se uskuteční patnáctý ročník Tradičního koštu pálenek ve Velkém Meziříčí.

„Množství více než dvou set vzorků samozřejmě neochutná každý jednotlivec, proto jsme vytvořili devět komisí a každá degustovala zhruba 25 vzorků v samostatné kategorii z celkových deseti.
Tradičně vznikly kategorie slivovice, jablkovice, hruškovice, ale i třeba rynglovice, meruňkovice a jiné. Vítězové z každé kategorie postoupili do hodnocení o šampióna koštu. Tím se letos stal Karel Eliáš se svojí třešňovicí, který je spoluzakladatelem koštu,“ popsal
Jaromír Plodek, hlavní organizátor.
Výstava a ochutnávka začíná v sobotu pro veřejnost konat v sále hasičky Velké Meziříčí od 15.00. „Tak neváhejte a přijďte ochutnat nejlepší pálenky ze širokého okolí. Vystavovány budou i speciality jako např. destilát z jeřábu, ananasu, datlí či jahod. Pro ženy jsou nachystány likéry – ořechovky, malinovka či višňovky a jiné.
Vystoupí taneční skupina Kosatky z Velkého Meziříčí. K tanci i poslechu hraje skupina Akordeon Band Vysočina,“ zve zájemce Jaromír Plodek.

  • Facebook
  • Twitter