Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pět řidičů o Velikonocích na Vysočině za volantem pod vlivem alkoholu

/
/
/
543 ZobrazeníO prodlouženém víkendu se policisté zaměřili na neukázněné řidiče na silnicích, zkontrolovali na silnicích Vysočiny 2 301 vozidel. Při kontrolách zjistili 325 přestupků, z nichž 311 vyřešili na místě uložením pokuty. Čtrnáct přestupků policisté zadokumentovali a předají je k vyřešení do správního řízení.

„Celkem 87 přestupků se týkalo překročení nejvyšší povolené rychlosti, v 81 případech policisté přestupky vyřešili na místě uložením pokuty a šest přestupků nebylo možné vyřešit na místě, proto budou tyto přestupky oznámeny k vyřešení do správního řízení. V pěti případech policisté zjistili, že řidič usedl za volant po předchozím požití alkoholických nápojů – naměřené hodnoty byly nižší než jedno promile a řidiči se dopustili přestupku. V jednom případě provedená dechová zkouška vykázala hladinu nad jedno promile alkoholu a řidič se tak dopustil přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Ve 28 případech policisté zjistili, že řidiči nebo spolujezdci nepoužili za jízdy bezpečnostní pásy nebo zádržné systémy. Všechny přestupky vyřešili na místě uložením pokuty. V 57 případech vyjeli řidiči na cestu s vozem, který byl v nevyhovujícím technickém stavu. Tři řidiči při silniční kontrole nepředložili řidičský průkaz. Jeden řidič projížděl po dálnici D1 bez platné dálniční známky. Přestupky policisté vyřešili uložením blokové pokuty. V jedenácti případech řidiči nepředložili doklad o zákonném pojištění odpovědnosti při provozu kontrolovaného vozidla. Ve třech případech policisté zjistili u řidičů nákladních vozidel porušení sociálních předpisů a v jednom případě za nedodržení doby jízdy a stanovené bezpečnostní přestávky uložili řidiči kauci ve výši 10 000 korun,“ udělala výčet víkendové akce Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

V průběhu letošních Velikonoc od pátku 19. do pondělí 22. dubna zadokumentovali policisté na Vysočině celkem 45 dopravních nehod. při nichž se jedna osoba těžce zranila a jedenáct lehce. Hmotná škoda se vyšplhala na 2 031 000 korun. Při dvou dopravních nehodách policisté zjistili, že řidič je pod vlivem alkoholu.

„V neděli 21. dubna ve 23.30 jsme přijali oznámení o dopravní nehodě, která se stala na Havlíčkobrodsku. Třicetiletý řidič osobního vozu Nissan X-TRAIL projížděl v Dobrohostově křižovatku s místní komunikací. Jel ve směru na Lípu po hlavní silnici. Při projíždění pravotočivou zatáčku v mírném klesání nepřizpůsobil rychlost jízdy a dostal s vozem smyk, přejel vlevo mimo komunikaci a narazil přední částí do svislé dopravní značky a následně do stromu.
Při nehodě se lehce zranil řidič, kterého převezli zdravotníci na ošetření do nemocnice v Havlíčkově Brodě. Spolucestující z vozu utrpěl těžké zranění a musel za použití speciální techniky z auta vyproštěn a předán do péče posádky vozidla zdravotnické záchranné služby, která ho převezla do nemocnice v Brně. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem – 1,87 promile alkoholu v dechu. Pozitivní byla také opakovaná dechová zkouška – 1,77 promile alkoholu v dechu. Ohledáním vozu policisté zjistili, že řidič ani spolucestující nebyli za jízdy připoutáni bezpečnostním pásem. Hmotná škoda na havarovaném vozidle a dopravní značce dosáhla částky 105 000 korun,“ přiblížila jednu velikonočních havárií tisková mluvčí.

  • Facebook
  • Twitter