Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Ovčí den na Caloupkách ve znamení vlny

/
/
/
942 ZobrazeníOvčí se se uskutečnil v neděli 22. září v Chaloupkách. Letos ale zdaleka ne pouze ve znamení ovčí vlny. Ta byla základem celé akce, ale na vlnu tentokrát Chaloupečtí pohlédli z pořádně velkého odstupu.

Tradičně se začalo stříháním ovcí na pastvině u příjezdové cesty, neboť tato disciplína ovčáckého řemesla je mezi lidmi velmi oblíbená. Je to skutečná chlapská práce, která však vyžaduje nejen sílu a um, ale také cit ke zvířeti.
V hlavní budově na sále čekala vlněná dílna a velká plátna s kresbami ovcí beranů od Ladislava Vlny. Okříšského rodáka, který však svým umem a věhlasem dávno překročil nejen hranice Kraje Vysočina.
Od vlny ovčí se Chaloupečtí s lehkostí přenesli k vlnám zvukovým, světelným, vlnám na vodě, na laně, vlnám radiovým i vlnám na vlasech. Nechybělo ani vlnění v bocích krásných dam, ani opékání vln z chlebového těsta.
Přesto, že vln bylo opravdu hodně, nezpůsobily žádné vlnobití a z tváří dětí, rodičů i prarodičů se šířili vlny radosti. Přes větrné počasí se na kopec nad Novou Brtnici vypravilo na 420 platících, z čehož bylo 170 dětí. Ovce i Chaloupečtí se už teď těší na příští rok, kdy nás překvapí novými nápady. Ale už na jaře 26. dubna příštího roku na nás čeká Den Země, kdy se na Chaloupky do bývalé lesovny můžete s dětmi znovu vypravit. Stačí sledovat kalendář akcí na chaloupeckém webu a zavčas si udělat poznámku do vlastního kalendáře.

  • Facebook
  • Twitter