Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

KOUS Vysočina podpoří společně s Nadací ČEZ projekty na ochranu přírodyKoordinační uskupení neziskovek na Vysočině, KOUS Vysočina, z. s. otevírá výzvu k podání žádostí na podporu malých projektů na ochranu přírody a životního prostředí. Grantová výzva nazvaná Pomáháme Vysočině– Příroda 2021, do které věnovala finanční prostředky Nadace ČEZ, podpoří patnáct projektů.

Projekty mohou být zaměřeny na přímou práci v přírodě, údržbu studánek, stromořadí, výsadbu zeleně či opravu drobných staveb v krajině. O podporu ale mohou žádat také projekty, jejímž cílem je vzdělávání, osvěta spojená s ochranou klimatu nebo životního prostředí. Maximální výše podpory na jeden projekt je pět tisíc korun. Projektové žádosti a podmínky jsou velmi jednoduché a dosažitelné i pro ty nejmenší dobrovolnické spolky.

„Jsme rádi, že můžeme nabídnout našim členským organizacím tuto drobnou grantovou podporu. Podpoříme je v nastartování činnosti po pauze, kterou většina našich neziskovek v souvislosti s protipandemickými opatřeními v minulém roce zaznamenala“, říká předseda KOUS Vysočina Jan Nekovář. „I když budou nějaká omezení pokračovat i v letošním roce, jistě bude možné akce a projekty za dodržení stanovených podmínek a opatření realizovat a na to se už moc těšíme,“ dodává Jan Nekovář.

Z průzkumu, který KOUS Vysočina mezi svými členskými organizacemi v minulém roce realizoval vyplynulo, že poptávka po malé, jednoduše administrované podpoře, je veliká. Vedení KOUS tedy hledalo možnosti a uspělo se svou žádostí právě v Nadaci ČEZ. „Tímto projektem jsme zahájili nový program naší organizace. Do zvláštního fundraisingového konta chceme i nadále získávat podporu od donátorů a rozdělovat ji našim neziskovkám,“ doplňuje Hana V. Konvalinková, místopředsedkyně KOUS Vysočina.

Projektová žádost je ke stažení na webu KOUS, kde lze získat i další potřebné informace. Žádosti lze podávat do 31. března 2021, poté budou vyhodnoceny a podpořené projekty budou realizovány v rozmezí března až srpna tohoto roku.

  • Facebook
  • Twitter