Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Osmý ročník KoresponDance se blíží. Čeští performeři roztančí žďárský zámek už 14. srpna

/
/
/
532 ZobrazeníKoresponDance, festival současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu se pro letošní ročník posouvá, ale neruší. Různorodé umění se po osmé vrátí na zámek ve Žďáru nad Sázavou, tentokrát ale diváky přivítá v polovině srpna.

Kromě tanečního a pohybového umění nabídne workshopy pro děti i dospělé a živou hudbu.
Bezpečnostní opaření zkomplikovala, stejně jako dalším organizátorům kulturních akcí, celoroční přípravy festivalu KoresponDance. V tomto případě to ale dopadlo dobře, ačkoliv bez úprav se to neobešlo. Zámek Žďár nad Sázavou otevře své brány všem návštěvníkům a milovníkům tance a kultury v pátek 14. srpna. Program osmého ročníku složeného z ryze českých performerů potrvá do neděle 16. srpna. A nebude to jen o tanci.

Poprvé v ryze českých barvách
Ačkoliv si zakladatelka festivalu Marie Kinsky vždy zakládala na barvitém programu složeném z performerů z rozmanitých koutů světa, letos muselo v tomto směru dojít k velké změně. Vzhledem k omezeným možnostem cestování se letošní ročník ponese v čistě českých barvách. Program obstarají domácí umělci a performeři a festival se tak pro tento rok stane národním. I tak je ale program nabitý a přinese představení řadící se ke špičce české taneční a novocirkusové tvorby. Wariot Ideal přijede s epochální oneman show Iluzionista, dámské trio s názvem Holektiv se představí v projektech Kaffeeklatsch a Letkyně, syntézu japonské poetiky a vrcholné artistiky přiveze Eliška Brtnická v díle Enola a Barbora Látalová a kol. představí interaktivní taneční projekt pro děti a mládež s názvem Karneval zvířat. Program mimo jiné doplní i Markéta Stránská a Viktor Černický se svými projekty, které byly zařazeny mezi dvacet nejzajímavějších tanečních představení v Evropě.

Ani letos to nebude jen o tanci
Ačkoliv samozřejmě tanec a pohybové divadlo hrají prim, ani letos nebude program ochuzen o doprovodné aktivity. Zámeckou terasu rozezní živá hudba se záběrem od světového repertoáru vážné hudby, přes balfolk až k romano jazzu, návštěvníci si budou moci užít komentované prohlídky zámeckých zahrad, které jsou jinak veřejnosti běžně přístupné pouze jeden jarní víkend v roce. V programu nechybí ani workshopy. Letos se uskuteční pod vedením performerky Elišky Brtnické, výtvarníka a scénografa Lukáše Urbance a chybět nebude ani už tradiční workshop tanečníka, umělce a ambasadora festivalu Kristiána Mensy. V rámci festivalu tanečních filmů pak budou pro diváky připraveny dva bloky tanečních snímků.

Dva festivaly v jednom
Vzhledem k situaci a bezpečnostním opatřením, která se ze dne na den mění, přichází organizátoři festivalu s originálním řešením. Konkrétně s online verzí KoresponDance 2020, tedy sadou devíti představení z programu festivalu exkluzivně připravených pro celosvětové publikum. Každé představení bylo natočeno v unikátním prostoru, kterému bylo speciálně přizpůsobeno. Jejich prostřednictvím tak lze objevit i veřejnosti nepřístupné prostory žďárského zámku. Videa budou dostupná na Facebooku a YouTube kanálu festivalu KoresponDance a na Mall.TV a to v totožných časech, ve kterých se reálně představí na zámku.
I letos je tak o co stát. Nenechte si ujít festival současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu a navštivte od pátku 14. do neděle 16. srpna Zámek Žďár nad Sázavou nebo zhlédněte představení online.

Více informací na: www.korespondance.cz.

  • Facebook
  • Twitter