Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Odborníci budou v Brodě debatovat o využití obnovitelných zdrojů na památkách

/
/
/
231 ZobrazeníVe středu 22. listopadu se uskuteční v Havlíčkově Brodě další ročník konference Památkář, projektant a investor ve vzájemném dialogu, kterou pořádá pod záštitou Ministerstva kultury ČR a Národního památkového ústavu Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT).

.
„Podtitul letošního ročníku Nové trendy a technologie v památkovém prostoru vychází z toho, že soudobé moderní technologie jsou aktuálním společenským tématem zasahující i do oblasti památkové péče. Téma letošní konference je zaměřeno na problematiku instalování nových technologií v historických objektech, resp. na uplatňování stavebně technologických vstupů v památkových územích,“ popisuje Libor Honzárek, hlavní pořadatel akce a místostarosta Havlíčkova Brodu.


O principech navrhování nových technologických výrobků či souborů v památkových objektech, případně v zastavěných částí našich měst a vesnic, budou přednášet erudovaní odborníci. „Představí a okomentují na realizovaných příkladech (i v obecné rovině) vlastní úhly pohledů na uvedenou problematiku v širším kontextu, s plusy i mínusy s daným tématem související,“ dodal Libor Honzárek.

Konference se koná v přednáškovém sále Krajské knihovně Vysočiny v Havlíčkově Brodě od 9.30.

Program konference

9.00-9.30 Prezence

9.30-10.00 Zahájení
Jiří Vajčner – Ministerstvo kultury ČR, ředitel odboru památkové péče

10.00-10.30 Veronika Rút Fullerová – designérka
Města pro šest smyslů – přednáška o možnostech kultivace a proměně českých měst a také o vlastní praxi při vyjednávání na radnicích o kultivaci veřejného prostoru.

10.30-11.00 Ondřej Šefců – památkář a památkář
Vliv nových technologií na historické objekty. Pokrok ve vědě a technice nelze zastavit, ale je správné sledovat vliv nových technologií na prostředí kolem nás a soudně uvažovat.

11.00-11.30 Antonín Fejfar – fyzik, fyzikální ústav AV ČR
Začátky doby sluneční. Ve výzkumu, který dospěl k dnešním vysoce účinným slunečním článkům, lze vysledovat příběh, který obsahuje překvapivé inspirace i dramatické zvraty…

11.30-12.00 moderovaná beseda

12.00-13.00 polední přestávka

13.00-13.30 Křest knihy architekta Miloslava Hanzla

13.30-14.00 Vratislav Zíka – architekt, pedagog FA VÚT Brno
Město – životní prostředí člověka a jeho utváření

14.00-14.30 Hynek Medřický – expert v oblasti vlivu umělého světla na lidský organismus a životní prostředí

14.30-15.00 Dan Merta – zabývá se uměním, architekturou, estetikou
Estetika udržitelné architektury v historickém prostředí. Architektura velmi často vstupuje i do historického prostředí, vždy je to však otázka míry a měřítka i citlivého dialogu s původní materií.

15.00-15.30 Moderovaná beseda

15.30-16.00 Závěr

  • Facebook
  • Twitter