Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na třech parkovištích v Jihlavě funguje v neděli dopoledne bezplatné parkování

/
/
/
553 ZobrazeníMěsto Jihlava plánuje upravovat v příštím roce režimy parkování ve všech stávajících zónách, nyní sbírá monitorovací auto statistická data. První dílčí úpravou je zřízení bezplatného parkování v neděli dopoledne primárně pro imobilní občany.

Především imobilním návštěvníkům nedělních bohoslužeb jsou zdarma přístupné tři parkovací plochy blízko jihlavských kostelů. Jedná se o parkoviště před hlavní poštou na Masarykově náměstí, několik stání v Joštově ulici a o část ulice Jana Masaryka.

„Schválili jsme, že v blízkosti kostelů, kde není parkoviště v neděli obsazeno, bude část parkovací plochy zdarma. Nebudeme zjišťovat, zda je osádka auta skutečně na bohoslužbě, či nikoli. Tyto plochy však mají prioritně sloužit převážně hůř pohyblivým lidem navštěvujícím pravidelné nedělní mše,“ vysvětlil opatření radní Petr Piáček. Podle jeho slov je to podobné, jako například výjimka pro pracovníky sociálních služeb, kteří smějí v modrých zónách bezplatně parkovat, pokud jedou za pacienty.

O možnosti bezplatného parkovaní o víkendech se vedou diskuze v rámci vedení města od samotného zavedení parkovacího systému platného 24 hodin denně sedm dní v týdnu. Diskuze má své zastánce i silné odpůrce. Před plánovanými úpravami se ale čeká na přesná statistická data pořízená monitorovacím autem. Data o parkujících autech, nejvytíženějších časech jednotlivých parkovišť a o době parkování aut rezidentů a abonentů ve srovnání s auty návštěvníků by měla být k dispozici koncem letošního roku. „Proto s případnými úpravami parkovacího systému čeká Jihlava až na rok 2024,“ doplnil radní Petr Piáček.

  • Facebook
  • Twitter