Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Obyvatelé Jaroměřic nad Rokytnou mají novou venkovní posilovnu

/
/
/
1666 ZobrazeníSportovci holdující posilování vlastní vahou z Jaroměřic nad Rokytnou mají důvod k radosti. V neděli 22. září zde bylo slavnostně otevřeno nové workoutové Oranžové hřiště.

Sportoviště s několika cvičebními prvky slouží jako venkovní posilovna a stala se součástí celého venkovního sportovního areálu. Vybudování podpořila Nadace ČEZ částkou sto tisíc korun.

Slavnostního úvodu se ujal starosta města Karel Müller, který komentoval stavbu hřiště i celkový koncept sportovního areálu s výhledem dalšího budování a zároveň představil důležité osoby, a to dva místní správce areálu Zdeňka Haranta a Josefa Rygla. „Workoutové hřiště bude volně přístupné nejen mládeži, kteří jej budou využívat smysluplně, ale i široké veřejnosti. Všem, kteří budou chtít aktivně cvičit na čerstvém vzduchu,“ říká starosta města Karel Müller.

„Grantový program Oranžové hřiště pomáhá obcím a městům financovat výstavbu a rekonstrukce venkovních sportovišť, a to již od roku 2003. Mají přitom mnoho podob. Nejčastěji vznikají dětská, sportovní a multifukční hřiště v blízkosti mateřských a základních škol. Každé je trochu jiné, šité na míru pro ty, kdo na nich aktivně tráví čas. V poslední době se stále větší oblibě těší venkovní workoutová hřiště. Jsme rádi, že jedno takové vzniklo v nádherných Jaroměřicích nad Rokytnou,“ uzavírá Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ, která na hřiště přispěla.

Pro návštěvníky byl na slunečné odpoledne připraven další zábavní a sportovní program. Proběhl turnaj v malé kopané a své umění předvedli profíci ze skupiny Street Workout Stařeč.

Fotoreportáž Zbyňka Hobzy

  • Facebook
  • Twitter