Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Období čekání na příchod Ježíška zahájili v Jaroměřicích nad Rokytnou

/
/
/
1222 ZobrazeníNedělní odpolední program začal v sále Lidového domu v Jaroměřicích nad Rokytnou, kde na prknech jeviště zahrálo brněnské divadlo Strom, pohádku pro nejmenší diváky Hrnečku vař, o kouzelném hrnečku, o lásce a lidské závisti.

Hráli Martina Zitová a Jan Říha za výtvarné spolupráce Svatavy Dofkové. Na závěr představení dostávaly děti perníčky. Poté se někteří zájemci vydali k místní základní škole, odkud vyšel lampionový průvod na náměstí, kde mezi kašnou a svatou trojicí na pódiu probíhala další kulturní část nedělního odpoledne. O zpěv vánočních koled a písní se postarali děti z jaroměřické mateřské školy, ze základní školy a z Hudební školy L. Jedličky. Po adventním projevu dal starosta Karel Müller pokyn k rozsvícení vánočního stromu. Rozsvícení odměnili přihlížející diváci potleskem. Aby se účastníci akce mohli zahřát, o to se postaraly pracovnice Městského kulturního střediska v Jaroměřicích nad Rokytnou, které nalévaly do kelímků teplý čaj a červený svařák.
Další kulturní vánoční akce na jaroměřickém náměstí bude ve středu 5. prosince odpoledne, kdy se bude v 16.15 vypouštět balonky přání a poté v 17.00 přijede na náměstí svatý Mikuláš. Balonky budou k odebrání v místní knihovně od půl čtvrté.

  • Facebook
  • Twitter