Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

O víkendu startuje softbalová liga i pro havlíčkobrodské Hrochy

/
/
/
631 ZobrazeníV sobotu 13. dubna odstartuje pro mužský tým Hrochů nová sezona. O víkendu bude hostit Hippos aréna severočeské celky z Mostu a Chomutova. V sobotu přivítají od 14.00 Painbusters Most a v neděli od 11.00 Beavers Chomutov.

V hráčském kádru Hrochů došlo k dalšímu omlazení, když tým po dlouhých letech opustil bývalý reprezentační nadhazovač Jaroslav Müller. Na jeho místo Hroši angažovali devatenáctiletého Australana Harrisona Pudnera a dá se čekat, že příležitost během základní části dostanou i domácí juniorští reprezentanti. Těch aktuálně figuruje na reprezentačních seznamech v kategorii U18 a U23 rovných deset. Začátek sezony nestihne ze zdravotních důvodů asi ani Jan Cabalka a Ondřej Dibelka, který se vrátí z novozélandské ligy až koncem dubna.
„Největší změnou tak bude nová trenérská dvojice, která povede Hrochy jak v seniorské, tak juniorské extralize. Na pozici hlavního trenéra bude příští dvě sezony působit Australan Darrin Lee Hedbitch, který jako trenér vlastní čtyři tituly mistra světa, tři v kategorii juniorů a jeden u seniorů Austrálie. Asistentem bude Martin Zakouřil, který je i v realizačním týmu ČR pro blížící se světového šampionátu.
Základní část extraligy bude letos specifická v tom, že všechny týmy postoupí do podzimního play-off a nikdo nesestupuje, protože se od roku 2020 extraliga rozšíří na deset týmů. Proto bude možnost dát prostor v jarní části mladým juniorským reprezentantům,“ popisuje Dušan Šnelly z havlíčkobrodského softbalového klubu.

  • Facebook
  • Twitter