Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

O šlechtických slavnostech a zábavách v Telči

/
/
/
424 ZobrazeníNárodní památkový ústav v Telči pořádá ve středu 12. října v 18.00 v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči v rámci přednáškového cyklu Rodinné stříbro – Památky kolem nás přednášku Duňi Panenkové na téma Šlechtické slavnosti a zábavy.

Šlechtické slavnosti bývaly zábavou jak pro šlechtu, která vystupovala v roli herců, tak pro diváky, obyvatele měst a panství, kde se slavnosti odehrávaly. Několikadenní divadlo probíhalo v ulicích, na náměstích, v parcích a v interiérech paláců a zámků. Na začátku byl vždy průvod s alegorickými vozy, následovaly turnaje, večer se hrálo divadlo, pak byla hostina a na konec přišel tanec.
Vstup na přednášku je zdarma.

Duňa Panenková vystudovala češtinu, němčinu a dějiny umění na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy. Působila mimo jiné jako náměstek ředitele pro odbornou práci ve Sbírce starého umění Národní galerie v Praze, jako hlavní kurátor výstavy Rudolf II. a Praha na Správě Pražského hradu, kurátor umělecko-průmyslových sbírek, vedoucí oddělení společenských věd a náměstek ředitele pro odbornou práci v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích, jako aspirant v Ústavu teorie a dějin umění ČSAV v Praze, jako kurátor sbírky současného skla v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Účastnila se řady badatelských projektů, specializuje se na užité umění a evropské dějiny skla.

  • Facebook
  • Twitter