Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Havlíčkobrodští softbalisté zakončili sezonu ziskem titulu

/
/
/
359 ZobrazeníPosledním a největším želízkem v ohni v bojích o republikové tituly v softbalu byl juniorský tým Hroši Havlíčkův Brod do osmnácti let. Na poslední chvíli vybojovali junioři v Praze vybojovali v pořadí už 56 titul v historii klubu.

Do finálového turnaje vstoupili Hroši Havlíčkův Brod výhrou nad Locos Břeclav 16:0, v sobotu dopoledne deklasovali i Tempo Praha 16:1 a v souboji o první místo ve skupině porazili další pražský klub Joudrs Praha 8:2. „Byť výsledek vypadá jasně, tak ve skutečnosti byl zápas tuhým bojem, a ještě v předposlední směně byl stav vyrovnaný 1:1. Teprve pak Hroši šesti body zlomili odpor soupeře, když bodovou šňůru odstartoval homerunem Jonáš Voráček. V nedělním semifinále si Hroši poradili i s domácím Spectrem Praha 7:0 a ve finále se podle očekávání střetli opět s Joudrs Praha, které rovněž vítězně zvládlo své semifinále. Hráči do zápasu vstoupili skvěle a hned první útok jim přinesl vedení 2:0. Pak ale přišla zbytečná chyba v obraně a stav byl rázem vyrovnaný 2:2. Nerozhodný stav zlomil v polovině zápasu na stranu Hrochů sváteční pálkař Matěj Macas, který co by nadhazovač pálku vůbec netrénuje a v zápasech do útoku povětšinou ani nenastupuje. Tentokrát v line-upu byl a homerunem zajistil týmu vedení 3:2. Těsný stav opět vydržel až do předposlední šesté směny, a i tentokrát v ní Hroši rozhodli. Konečně se výrazněji prosadili v útoku a po odpalech Štěpána Sychry a Jonáše Voráčka odskočili na 6:2. Závěr zápasu už proběhl v režii nadhazovače Matěje Macase, který kromě zlaté medaile převzal po zápase i cenu pro nejlepšího nadhazovače,“ komentoval zápas trenér Dušan Šnelly.

Sestava Hroši Havlíčkův Brod: M. Macas, Š. Sychra, J. Kotlas, O. Zborovský, F. Kučírek, Jo. Voráček, T. Tůma, O. Šeda, J. Venc, T. Jerml, M. Sychra, L. Kotlas
Trenéři: Jan Čech, Dušan Šnelly, Jiří Venc

  • Facebook
  • Twitter