Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Novorozené děti v pelhřimovské nemocnici hlídá 18 nových monitorů dechu

/
/
/
546 ZobrazeníNadace Křižovatka, která pomáhá dětem ohroženým syndromem náhlého úmrtí kojenců, zprostředkovala předání osmnácti monitorů dechu v celkové hodnotě 36 tisíc korun Dětskému oddělení Nemocnice Pelhřimov.

Přístroje, které byly zakoupeny díky společnostem KEROUŠ, CHAPS, BJS Czech, DALUR profi, PSP Pelhřimov a MASTRA – STRAKA a panu Stanislavu Horkému, převzali zástupci dětského oddělení v čele s primářem Stanislavem Houšťkem.

Monitor dechu trvale snímá díky senzorové podložce, která se pokládá pod matraci v postýlce, dechové pohyby dítěte. Pokud dojde k životu ohrožující nepravidelnosti v dýchání, zástavy nebo apnoické pauzy, snímač spustí červenou kontrolku a zároveň výrazný zvukový alarm. Monitor dechu tak dokáže včas přivolat pomoc a tím ochránit život dítěte. Kromě toho, že monitor dechu v pelhřimovské nemocnici využívají všichni novorozenci, mohou si tento přístroj rodiče zapůjčit i domů. Cena činí na půl roku devět set korun. Zájem o monitory dechu je velký, v průměru si jej půjčuje každá třetí maminka.

  • Facebook
  • Twitter