Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Novorozenci v Jihlavě mají nové zázemí

/
/
/
439 ZobrazeníPro nejmenší pacienty jihlavské nemocnice jsou připravené nové inkubátory. Díky přístrojům za téměř milion korun se na jednotce intenzivní péče zlepšilo zázemí a péče o nedonošené a nemocné novorozence.

Inkubátor patří mezi základní přístrojové vybavení novorozenecké JIP. „Díky inkubátoru jsme schopni nemocným a nezralým novorozencům zajistit termoneutrální prostředí, správnou cirkulaci vzduchu a koncentraci kyslíku včetně hygienicky bezpečného zvlhčení. Nový typ inkubátoru je přínosem především v jednoduchosti obsluhy, přístupu v péči o novorozence a zároveň i díky technickým požadavkům, které jsou v neodkladné péči o novorozence nezbytné,“ říká primář dětského oddělení Martin Zimen. K němu se přidává vrchní sestra Jana Zejdová: „Představte si stísněný prostor inkubátoru, možnost vsunout do inkubátoru dvě ruce a provést odběr u nezralého novorozence přes časem poničenou průhlednost plexiskel a s rychlým poklesem teploty v inkubátoru. Známe to a za nové inkubátory jsme opravdu více než rádi. Zvyšuje se tak komfort péče o ty nejmenší.“

Inkubátor v jihlavské nemocnici pomáhá dříve narozeným novorozencům


Jihlavskou novorozeneckou JIP projde ročně zhruba 150 dětí. Na oddělení mají zázemí také rodiče, za rok je přijatý zhruba stejný počet, jako dětí. Nové inkubátory vyšly na 985 tisíc korun korun a pořídily se díky Nadačnímu fondu Kapka naděje. Na novorozenecké JIP je celkem 9 schránek pro novorozence.

  • Facebook
  • Twitter